Nokia 9.3 PureView se odkládá. Letos se jí nedočkáme, příští rok už bude zastaralá

nokia 9 3 pureview 1

Smartphony značky Nokia nezažívají z hlediska prodejů příznivé období. V nižších cenových patrech bojují s dravou čínskou konkurencí a ani ve vyšších hladinách nepřekypují výraznými konkurenčními výhodami. Samostatnou kapitolou jsou pak vlajkové modely, s nimiž se firma HMD Global vyloženě trápí. A situace se zjevně nelepší.

nokia 9 3 pureview 4
Nokia 9.3 PureView (ilustrační obrázek)

Nokia 9.3 PureView odložena na příští rok

Poslední vlajkový model Nokia 9 PureView doplatil na dlouhý vývoj nových technologií. Kvůli speciálnímu fotoaparátu dorazil na trh se zpožděním a ještě se ukázalo, že divoká sestava kamer na zadní straně neprodukuje nijak výjimečné snímky. Podobný osud zřejmě čeká i chystanou Nokii 9.3 PureView. Ta měla být původně odhalena na podzim, avšak postupně docházelo k dalším blíže nespecifikovaným problémům, které vyústily k odsunutí premiéry na příští rok.

To ovšem znamená, že Nokia 9.3 PureView bude odhalena ve chvíli, kdy už budou na trhu smartphony nové generace, zejména pak řada Samsung Galaxy S21. Oproti ní bude mít novinka od HMD o generaci starší čipset, což vzhledem k výkonu Snapdragonu 865 nemusí být velký hendikep. V rámci zachování konkurenceschopnosti by však měla finská firma najít nějaký výrazný argument pro svoji stranu, ať už dechberoucí fotoaparát nebo nižší cenu.

Jsme zvědaví, jestli se letos od HMD dočkáme alespoň očekáváných smartphonů střední třídy Nokia 7.3 a 6.3.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku