Domů » Bleskovky » Nokia 9.3 PureView se odkládá. Letos se jí nedočkáme, příští rok už bude zastaralá

Nokia 9.3 PureView se odkládá. Letos se jí nedočkáme, příští rok už bude zastaralá

Smartphony značky Nokia nezažívají z hlediska prodejů příznivé období. V nižších cenových patrech bojují s dravou čínskou konkurencí a ani ve vyšších hladinách nepřekypují výraznými konkurenčními výhodami. Samostatnou kapitolou jsou pak vlajkové modely, s nimiž se firma HMD Global vyloženě trápí. A situace se zjevně nelepší.

nokia 9 3 pureview 4
Nokia 9.3 PureView (ilustrační obrázek)

Nokia 9.3 PureView odložena na příští rok

Poslední vlajkový model Nokia 9 PureView doplatil na dlouhý vývoj nových technologií. Kvůli speciálnímu fotoaparátu dorazil na trh se zpožděním a ještě se ukázalo, že divoká sestava kamer na zadní straně neprodukuje nijak výjimečné snímky. Podobný osud zřejmě čeká i chystanou Nokii 9.3 PureView. Ta měla být původně odhalena na podzim, avšak postupně docházelo k dalším blíže nespecifikovaným problémům, které vyústily k odsunutí premiéry na příští rok.

To ovšem znamená, že Nokia 9.3 PureView bude odhalena ve chvíli, kdy už budou na trhu smartphony nové generace, zejména pak řada Samsung Galaxy S21. Oproti ní bude mít novinka od HMD o generaci starší čipset, což vzhledem k výkonu Snapdragonu 865 nemusí být velký hendikep. V rámci zachování konkurenceschopnosti by však měla finská firma najít nějaký výrazný argument pro svoji stranu, ať už dechberoucí fotoaparát nebo nižší cenu.

Jsme zvědaví, jestli se letos od HMD dočkáme alespoň očekáváných smartphonů střední třídy Nokia 7.3 a 6.3.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Ještě že Jirka má pět Nokií s WM pořád v šuplíku. Tohle by byla pro něj katastrofální zpráva. Takto je pojištěnej jejich funkčností, která předčí vlajkové lodě minimálně do roku 2050. Chtěl jsem si ji tehdy taky koupit, jako zařízení budoucnosti, jak všude psal, ale bohužel – ve všech obchodech mi řekli, že tam už byl on a všechno si odnesl :D Tak teď musim čekat konečně na PureView ještě třičtvrtě roku… snad budou tak křiklavě žluté jako na tom obrázku. A v plastu, ta ocel je zbytečně těžká a když ji ohnete, tak se nenarovná.

    • On už bude tu svoji vykopávku vytěžovat, dokud si pro něj nepřijde zubatá. Je rád, že ovládl WP. Důchodci už pak nesou změny těžce.

    • Tak má to velké ikony (tiles) a furt je to dotykáč, žejo… Sice je to tak na úrovni toho aligátoru, ale já myslim, že intenzivním působením tady na smartmanii lidi přesvědčí, že to je furt ještě very smartphone :D

  2. Nedivím se, že má Nokia problémy s konkurencí, to, co prodává, jsou z HW hlediska předražené naleštěné prdy.

  3. Ja koupil Nokii 7 plus kdyz vyšla, super telefon. Ted uz bych do Nokie nesel.

  4. Podle mě je jedno, jestli jí vydají zítra, nebo za rok. Koupí si jí jen ti co jí opravdu chtějí. Jiné zákazníky nikomu nepřebere a těm nevyhraněným, co si vybírají, nic nenabídne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).