Domů » Bleskovky » Nismo Watch: Nissan ukázal vlastní vizi chytrých hodinek

Nismo Watch: Nissan ukázal vlastní vizi chytrých hodinek

Automobilový výrobce Nissan na frankfurtské výstavě IAA 2013 představil svůj vlastní koncept chytrých hodinek s názvem Nismo Watch. Ty budou především cílit na technicky založené řidiče, kterým nabídnou podrobné jízdní statistiky a biometrické údaje. Nismo SmartWatch budou obsahovat pouze dvě tlačítka a podle slov zástupců společnosti můžeme počítat s výdrží kolem sedmi dní na jedno nabití. Komunikace mezi hodinkami a automobilem bude probíhat skrze technologii Bluetooth LE.

Nissan Nismo Watch video reveal

Na jejich displeji bude možné zobrazovat podrobné informace o jízdě a samotném vozu, včetně spotřeby pohoných hmot, údajích o výkonu a srdečního tepu řidiče. Výrobce si též velmi dobře uvědomuje sílu sociálních sítí a proto není divu, že má dojít k zakomponování možnosti pro sdílení naměřených dat. Nismo Watch vypadají opravdu velice zajímavě, Nissan bohužel nezveřejnil žádné bližší informace o ceně a termínu, kdy se výsledný produkt dostane mezi spotřebitele. Proto nám nezbývá nic jiného, než doufat, že se tak stane co nejdříve.

   

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

15 komentářů

 1. sedem dni provozu, dakujem neprosim…jedine na druhu ruku ako doplnok.

  • a tvůj o dost větší smartphone (kam se vejde větší baterie) vydrží víc?.. u takhle malého těla je zázrak tato výdrž x funkčnost..

   Ještě kvůli porovnání s klasickými hodinkami: starý telefon s černobílým displejem také vydržel týden a víc, a dnešní smartphone vydrží den (note 2 dny)..

   Dle mého ano, 1 den výdrže u smart hodinek je málo, ale týden je zcela adekvátní (přežije pracovní týden a o víkendu na nabíječku)..

  • Nevydrží ale smartphonov nemám na výber u hodiniek mám

  • jsou dva pohledy.. u MT máš také na výběr smartphone, který vydrží den nebo hloupý telefon s výdrží týden. To samé nyní u hodinek běžné hodinky bez dalších funkcí, které vydrží i roky, a nyní i smarthodinky s výdrží kvůli funkcím a hlavně displeji nižší (kde týden je opravdu strop)..

  • Tak oni aj bezne hodinky môžu mať rovnaké funkcie a ukazovať upozornenia z mobilu cez bluetooth 4.0 pri zachovani výdrže ako ukazujú niektoré formy. Áno nebudu tam farbičky a pri volajucom na teba nebude svietiť jeho face.

   S tými hlupymi telefonmi to už tak pravda nieje, tých čo pár este raz za čas vyjde majú pekne osekany hw oproti minulosti a aj keby si chcel veľký displej, tak to nakoniec aj bez OS pri surfovaní nebude mať o moc väčšiu výdrž. Na hodinkách to je iné tam fakt nepotrebuje browser, fotky a nejakú väčšiu grafiku, ktorá je aj tak na pidi displeji nepouzitelna a vždy radšej človek vytiahne telefón. Na upozronenia stačí aj obyc displej. Fakt by nikto nedal prednosť robeniu zložitejších veci na 1, 5-2 palcovom displeji keď má vo vrecku 4-6 palcový displej, za cenu kazdodenneho nabijania.

  • A to nehovorím o tom, že na slnku sú hodinky s AMOLEDOm, IPS alebo SlCD fakt slast.

 2. Johny (neregistrovaný)

  A proto je naprosto esenciální, aby google vydal vlastní modul komunikující s androidem, který bude mít jasně určená pravidla a v základu bude stejný pro každého výrobce, tak, aby právě tento výrobce si následně přizpůsobil google-jádro do svých hodinek podle sebe.

  Jinak budeme mít na trhu 20 druhů hodinek, ale bez podpory vývojářů, protože každé budou mít jiný standard.

  Jedinou vyjímkou a plnohodnotným produktem se tak můžou zatím stát hodinky od Apple. To by je ale musel zítra představit. Kdo teď zaspí, může hůře dohánět.

  • Zatim nema Apple co zaspavat, prozatim neprislo nic zajimaveho/komercne uspesneho aby bylo co dohanet, nebo porazet…

  • No zaspí, vidíš ty hodinky co se dnes představují? Třeba Samsung, který při představení ani nezaručuje kompatibilitu s aktuální vlajkovou lodí, nedej bože s celým svým portfoliem? O celé Android platformě nelze ani uvažovat. A toto je jako náskok?:-)

   Až něco představí Apple, bude OKAMŽITÁ kompatibilita zajištěna se stovkami milionů zařízeními mezi uživateli. TROCHU jiný rybníček a byznys, za den Apple udělá to, co Samsung za rok. Neboj, nikam mu nic neujíždí:-D

  • Až… Zatím nic nepředstavili…

  • Johny (neregistrovaný)

   Asi jsem to nesrozumitelně napsal. Myslel jsem to tak, že ten kdo teď vydá standardizované hodinky pro celý system jako první (google, apple, microsoft), bude určovat těm ostatním, jak to má vypadat. Jaký je standard. Dokonce pokud by v listopadu představil Google standard pro Android hodinky, bude se muset u toho pozastavit i Apple a mohl by to pro něj být docela problém. V tu chvíli by se totiž pohledy mnoha vývojářů začaly ohlížet ještě více k Androidu, díky jeho možnostem. Někteří vývojáři by primárně mohli začít vyrábět pro Android (což je teď díky klesajícímu podílu pro Apple už tak problém).

   Navíc samozřejmě Apple by se musel chtě nechtě přizpůsobit formátu, který udal Google aby byl převod aplikací, které vznikli v období než Apple stihl zareagovat a které bude dobíhávat, co nejjednodušší.

   Nakonec nejmenší problém z reakce na to, že uvádí produkt jako druhý, by měl Google, který: zaprvé má volný, otevřený systém, který dokáže pružně na podobné věci zareagovat. Zadruhé má volné portfolio modelů -víc značek na jednom systemu, takže značce samotné to nijak neškodí. Zatřetí může zaručit kompatibilitu i s levnými zařízeními a za čtvrté, uživatelé jsou zvyklí, že Android je ve všem druhej :D :D :D (nadsázka to poslední, pro ty bez humoru :D )

   Myslím, že (a teď opravdu bez nějakého troll útoku, mceza) nejhůř na tom je Microsoft a Nokia, kteří v současné době vůbec budou muset sami budovat koncepci vzniknuvšího spojení a ukázat svým uživatelům, co si o tom mají myslet. Kam plány společnosti směřují a jestli má system budoucnost a jakou. Navíc musí synchronizovat počítače a telefony, neboť tudy si určili svojí cestu s WP a W8 a přijít ještě teď s novým zařízením, jakým jsou hodinky, když ještě neobhájili a neustálili ani tablety, no nevim. Přijde mi to docela sci-fi že by se s něčím takovým teď vytasili, když tu máme několik verzí Windows systémů. Že by přišli s další.

  • Tak Apple nemá rozhodně potíže s nezájmem vývojářů, podíl sice klesá, ale jak se opakovaně ukazuje, není to alfou&omegou úspěchu (ostatně, Apple prakticky nikdy nevyjádřil jaký podíl ho bude uspokojovat). On nepotřebuje ukazovat miliardě lidí triliony reklam, aby vydělal. Ostatně, iOS jako platforma má stále větší cash flow než několikrát „podílnější“ Android, že.

   Ale chtěl jsem spíše říci, že je tohle dost mladý trh a defakto ještě ani neukázal, co je možné. Může se na to přistoupit s různými filozofiemi. Např. Samsung zmenšuje telefon. Apple může naopak „zvětšovat“ hodinky. Vstoupit do nového segmentu pro něj rozhodně není problém (iTunes, iPhone-resp. smartphone, iPad, Appstore) jsou jasnou ukázkou, že se nebojí začít někde na zelené louce. Nikde není napsáno, že iWatch musí nutně být menší iPhone… A jak ukazuje současná IFA, zmenšit telefon je hodně kompromisů. A ty Apple nemá až tak rád, kompromisy nepřinášejí uživatelský zážitek, priorita Apple. Je tedy možné, že se budeme docela divit, až (jestli) to představí, pak se plácneme do čela „no jo vlastně, takhle“. Už se to několikrát stalo:-)

  • Johny (neregistrovaný)

   Já jsem tedy u apple trochu střízlivější s tímhle. Myslím si, že určitě nikdo se zde nevydá cestou kompletně nového zařízení ve smyslu zmenšení telefonu. Vždy se pokusí o komunikaci s hlavním zařízením, kterým telefon bude. Kompromisy zde žádné nevidím. Pokud do toho vstoupí Apple, má tam silné slovo design, tím pádem se určí, k čemu má zařízení sloužit, jaké jsou na něj požadavky, co mu nesmí chybět, co naopak je u něj zbytečné. Apple klidně může vydat tedy zařízení, které nejsou hodinky v pravém slova smyslu, ale „pouhé“ accessories a díky tomu mnoho uživatelů oželí potřebnou výdrž klasických hodinek. Jaký formát ale zvolí, to už je čirá spekulace a do toho bych se tu nerad pouštěl. Pouze jsem chtěl vysvětlit, proč je tak důležité, kdo teď jako první přijde se systémem který počítá s podobným zařízením.

 3. Zatim nejzajimavejsi ukazka chytrych hodinek, navic z te vetve prumyslu, z ktere by takto povedeny koncept (a vubec hodinky) ocekaval malokdo. Pekne.

 4. Brotyat (neregistrovaný)

  Samsung by se mohl od nissanu naucit design :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).