Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Nintendo to chystá rozjet ve velkém, na léto chystá další dvě konzole

Nintendo to chystá rozjet ve velkém, na léto chystá další dvě konzole

Japonská společnost Nintendo je v rámci videoherního světa trochu specifikum. Firma si už léta hýčká vlastní úzké portfolio titulů, mezi něž patří legendární Mario či Zelda, které jsou exkluzivní pro jejich vlastní konzole. Kromě tohoto uzavřeného světa je Nintendo známo pro inovativnost, se kterou přistupuje ke svým konzolím, jako třeba pohybové ovládání, které kupředu posunula konzole Wii, či 3D technologie.

nintendo switch joycons

To ovšem není vše. Nintendo je také jedinou herní společností, která svůj hardware nedotuje – ba na něm dokonce zvládne i nějakou tu korunu vydělat. Není tedy žádným překvapením, že úspěšnou poslední generaci konzolí s názvem Switch v létě rozšíří další dva modely. Podle Wall Street Journal by nicméně nemělo jít o pouhou odlehčenou a výkonnější verzi, jak to dělá konkurence, ale modely by se měly od sebe více odlišovat.

nintendo switch menu

Nintendo dokáže na konzolích vydělat

Pokud jde o výkon, Nintendo se rozhodně nemá v plánu pouštět do křížku s Microsoftem a Sony. Nicméně spekulace naznačují výkonnější konzoli s podporou 4K a přímého streamování na YouTube či Twitch. Druhou konzolí by měl být nástupce kapesní konzole 3DS, jehož poslední iterace spatřila světlo světa v roce 2015. Ačkoli budoucnost pravděpodobně bude patřit bezkonzolovému hraní podle představ Googlu, na nové konzole od Nintenda se i tak těšíme.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments