Domů » Bleskovky » Nike příští měsíc uvede na trh samozavazovací boty HyperAdapt

Nike příští měsíc uvede na trh samozavazovací boty HyperAdapt

Filmový snímek Návrat do budoucnosti je mezi příznivci sci-fi žánru považován za kultovní záležitost. Jeho tvůrci se stali vzorem pro řadu technologických firem, které postupem času přetransformovali řadu prezentovaných vymožeností v realitu. Namátkou stačí zmínit legendární howerboard od Lexusu či dnes zcela běžné videohovory. Centru pozornosti neunikly ani tenisky, které se dokáží samy zavázat. O jejich výrobu se zasloužila společnost Nike, která představila model HyperAdapt.

Na první pohled obyčejná obuv je prošpikovaná elektronikou. Kromě toho, že část podrážky a pata svítí, zvládnou se automaticky zavázat. Tlakový senzor na podrážce jednoduše pozná, že je noha v botě a důmyslný systém lanek ji pak obepne. Pro doladění síly „utažení“ je k dispozici speciální tlačítko na jazyku.

Zmiňovaná světýlka tu nejsou jen tak náhodou. Svým zbarvením indikují stav nabití akumulátoru. Podle výrobce má kapacita vystačit na dva týdny automatického zavazování. Opětovné nabití je řešeno bezdrátově a slouží k němu dvojice jakýchsi puků, které se přikládají na podrážku v oblasti klenby.

Plně nabitá je bota za necelé 3 hodiny
Plně nabitá je bota za necelé 3 hodiny

Nejlepší zprávou pro všechny příznivce společnosti Nike je dostupnost ve vybraných prodejnách na území Spojených států už v průběhu příštího měsíce. Velkou neznámou prozatím zůstává globální dostupnost a cena, která bude (vzhledem k náročnosti vývoje produktu) velmi vysoká.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments