Domů » Bleskovky » Nexus Sailfish v benchmarku: Na jakou výbavu se můžeme těšit?

Nexus Sailfish v benchmarku: Na jakou výbavu se můžeme těšit?

V letošním roce bychom se měli dočkat dvou referenčních smartphonů Google Nexus, přičemž oba by měly pocházet z dílny tchajwanského HTC. Menší z obou modelů nyní zachytil benchmark GFXBench, takže se můžeme podívat na to, jakými se bude pravděpodobně pyšnit parametry.

Tak nějak má Nexus Sailfish od HTC vypadat
Tak nějak má Nexus Sailfish od HTC vypadat

Menší z obou Nexusů, který je vyvíjen pod kódovým označením Sailfish, má disponovat pětipalcovým displejem s Full HD rozlišením, což znamená jediné – patrně nebude vhodný pro konzumaci obsahu ve virtuální realitě, byť bychom od Google očekávali, že letošní Nexusy budou „Daydream ready“. Výkonu přitom má mít telefon na rozdávání, pohánět jej má Qualcomm Snapdragon 820 ve spolupráci se 4 GB RAM. Vnitřní úložiště má nabídnout prostor 32 GB, na nějž bude možné ukládat například snímky z fotoaparátů, které dostanou rozlišení 12 a 8 megapixelů.

sailfish specs

Na nových Nexusech pochopitelně poběží nejnovější Android 7.0 Nougat, byť se spekuluje, že prvním představeným smartphonem s tímto systémem bude pro letošní rok LG V20 (více informací). Ten bude oficiálně představen 6. září, nové Nexusy tak můžeme očekávat až po tomto datu, přestože finální verze Nougatu bude pro výrobce uvolněna dříve.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments