Domů » Bleskovky » Nexus Sailfish v benchmarku: Na jakou výbavu se můžeme těšit?

Nexus Sailfish v benchmarku: Na jakou výbavu se můžeme těšit?

V letošním roce bychom se měli dočkat dvou referenčních smartphonů Google Nexus, přičemž oba by měly pocházet z dílny tchajwanského HTC. Menší z obou modelů nyní zachytil benchmark GFXBench, takže se můžeme podívat na to, jakými se bude pravděpodobně pyšnit parametry.

Tak nějak má Nexus Sailfish od HTC vypadat
Tak nějak má Nexus Sailfish od HTC vypadat

Menší z obou Nexusů, který je vyvíjen pod kódovým označením Sailfish, má disponovat pětipalcovým displejem s Full HD rozlišením, což znamená jediné – patrně nebude vhodný pro konzumaci obsahu ve virtuální realitě, byť bychom od Google očekávali, že letošní Nexusy budou „Daydream ready“. Výkonu přitom má mít telefon na rozdávání, pohánět jej má Qualcomm Snapdragon 820 ve spolupráci se 4 GB RAM. Vnitřní úložiště má nabídnout prostor 32 GB, na nějž bude možné ukládat například snímky z fotoaparátů, které dostanou rozlišení 12 a 8 megapixelů.

sailfish specs

Na nových Nexusech pochopitelně poběží nejnovější Android 7.0 Nougat, byť se spekuluje, že prvním představeným smartphonem s tímto systémem bude pro letošní rok LG V20 (více informací). Ten bude oficiálně představen 6. září, nové Nexusy tak můžeme očekávat až po tomto datu, přestože finální verze Nougatu bude pro výrobce uvolněna dříve.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Vaclaf (neregistrovaný)

    Vypadá to nadějně. Hlavně aby to zase nezkazili slabší baterkou. Vždy se mi tyto telefony od Googlu líbili, ale baterku měli slabší. Můj ideál u pětipalce by bylo 3500 Mha, aby to zvládlo s tim novým procesorem náročnej pracovní den.

  2. Hmmm pro nekoho jiste zajimave ale priste to dej spise do patricne sekce na forum.

  3. Že by nováček na Smartmanii? Pokud chceš nalákat co nejvíc lidí od Androidu, musíš tuhle svou reklamu napsat pod nějaký článek o Windows, tam totiž přispívají Andriďáci nejvíce.

  4. Martin P. (neregistrovaný)

    Uvidíme ten sken muže být i fake , nebo vývojová / neprodukční varianta.

    Udělat něco jako LG nNxus 5X s minimálními rozdíly nebude moc prodejní trhák.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).