Domů » Bleskovky » LG V20 má být prvním smartphonem s Androidem 7.0 Nougat. Známe datum představení

LG V20 má být prvním smartphonem s Androidem 7.0 Nougat. Známe datum představení

Společnosti LG se letošní vlajková loď G5 příliš nevydařila, a z tohoto důvodu spěchá, aby uvedla na trh nový špičkový smartphone pro druhou polovinu letošního roku. Bude jím model V20, tedy nástupce loňského experimentálního smartphonu V10 (recenze) se dvěma displeji a dvěma čočkami čelního fotoparátu. Ten byl představen loni v říjnu, V20 však letos přijde o měsíc dříve.

lg-v20-invite

Podle oficiální pozvánky LG premiéra proběhne 6. září v San Franciscu, korejský výrobce jméno smartphonu na pozvánce přímo zmiňuje, tudíž je evidentní, že mu na tomto modelu hodně záleží. LG také potvrdilo, že V20 bude pohánět Android 7.0 Nougat, díky čemuž se tak patrně stane vůbec prvním představeným smartphonem s tímto systémem na trhu. Ještě dříve by však měly dostat Nougat vybrané smartphony Google Nexus, a to možná ještě tento týden (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.