Domů » Bleskovky » Android 7.0 Nougat údajně dorazí už příští týden, majitelé Nexusů 5 se však těšit nemají

Android 7.0 Nougat údajně dorazí už příští týden, majitelé Nexusů 5 se však těšit nemají

Před dvěma týdny vyšlo již páté developer preview chystaného Androidu 7.0 Nougat, které má být poslední testovací verzí před vypuštěním ostré finální verze. Ta je zřejmě blíže, než bychom očekávali, podle @evleaks vydá Google hotovou verzi již příští týden v pátek 5. srpna společně s pravidelným měsíčním balíčkem bezpečnostních záplat.

Kód nové verze systému bude uvolněn jako AOSP (Android Open Source Project) a zaslán výrobcům zařízení. První aktualizované smartphony budou pochopitelně referenční modely řady Google Nexus, ovšem podle @evleaks se nedočkají majitelé Nexusu 5; pro tento model se údajně oficiální cesta k „Nugátu“ uzavřela a jeho vlastníci budou se muset spolehnout na některou z neoficiálních ROM. Nexus 5 však stále bude dostávat pravidelné měsíční bezpečnostní záplaty.

Socha Androidu Nougat

V minulých letech Google společně s novým Androidem vypouštěl do světa i nové referenční smartphony, ovšem letošní rok patrně bude výjimkou. Na nových Nexusech pracuje společnost HTC a jsou očekávány spíše někdy na podzim.

nexus

Rovněž se spekuluje, že by prvním smartphonem s novým Androidem bude Samsung Galaxy Note 7, který bude představen již v úterý. Sedmička v názvu tabletofonu by tak mohla znamenat nejen příslušnost v řadě aktuálních vlajkových lodí Galaxy S7, ale také verzi systému Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments