Cena:

Nexus 7 odkrývá své další tajemství: Skrytý magnetický senzor

Pokud jste si mysleli, že o levném tabletu Nexus 7 víte vše podstatné, tak jste na omylu. Zahraniční server Androidpolice zveřejnil velice zajímavé video, na kterém je zachycena schopnost tabletu reagovat na přítomnost magnetu. Podle všeho se tedy v útrobách zařízení nachází magnetický senzor, jenž se svým chováním velice podobá tomu, který Apple montuje do svých iPadů. Asus nedávno představil několik barevných pouzder, které se zřejmě budou chovat podobně jako SmartCover od Applu. Dá se tedy očekávat, že při oddělání horní části krytu se displej Nexusu 7 zapne a se zakrytím zase vypne.

Nexus 7 has "smart cover" sensor

Je zvláštní, že Google tuto funkci nepředstavil veřejnosti při samotném uvedení tabletu. Možná se pouze chtěl vyhnout největší vlně kritiky, která by se s nejvyšší pravděpodobností opírala o kopírování jablečného krytu pro iPad. Další možností je, že Google nechtěl všechna svá esa výtáhnout z rukávu najednou a kdo ví, třeba se v blízké době dočkáme představení dalšího příslušenství. Obrázek o tom, jak vlastně funguje magnetický senzor u tabletu Nexus 7 si můžete udělat po shlédnutí výše přiloženého videa.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.