Domů » Bleskovky » Nexus 7 odkrývá své další tajemství: Skrytý magnetický senzor

Nexus 7 odkrývá své další tajemství: Skrytý magnetický senzor

Pokud jste si mysleli, že o levném tabletu Nexus 7 víte vše podstatné, tak jste na omylu. Zahraniční server Androidpolice zveřejnil velice zajímavé video, na kterém je zachycena schopnost tabletu reagovat na přítomnost magnetu. Podle všeho se tedy v útrobách zařízení nachází magnetický senzor, jenž se svým chováním velice podobá tomu, který Apple montuje do svých iPadů. Asus nedávno představil několik barevných pouzder, které se zřejmě budou chovat podobně jako SmartCover od Applu. Dá se tedy očekávat, že při oddělání horní části krytu se displej Nexusu 7 zapne a se zakrytím zase vypne.

Nexus 7 has "smart cover" sensor

Je zvláštní, že Google tuto funkci nepředstavil veřejnosti při samotném uvedení tabletu. Možná se pouze chtěl vyhnout největší vlně kritiky, která by se s nejvyšší pravděpodobností opírala o kopírování jablečného krytu pro iPad. Další možností je, že Google nechtěl všechna svá esa výtáhnout z rukávu najednou a kdo ví, třeba se v blízké době dočkáme představení dalšího příslušenství. Obrázek o tom, jak vlastně funguje magnetický senzor u tabletu Nexus 7 si můžete udělat po shlédnutí výše přiloženého videa.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. Norbert (neregistrovaný)

  Dostanu od Apple zakaz predaja z určitosťou :) Lebo to je ich patent :D

 2. Na zádech LG Optimus 2X jsem náhodou objevil stejný senzor, zapínal režim doku. Hádám, že jím jsou vybaveny všechny telefony, které dokovací stanici podporují.

 3. Pavel (neregistrovaný)

  BB telefonky také reaguji pri zasunuti a vysunuti z original pouzdra, nekdy i kdyz jej na pouzdro polozim, takze také magnet ? Zadny nemam po ruce, ale pro zajimavost proverim.

  Řekl bych ze Apple opisoval od BB ? :-)

 4. VVelda (neregistrovaný)

  MegaROFL :D :D :D Takže ano, Nexus 7 obsahuje magnetometr. To zařízení je i v iPhonech. Ale opravdu enchápu, co je na tom zařízení zvláštního? Vždyť je dneska v téměř každém chytrém telefonu, pro příklad… Magnetometr mají i low-endy jako jsou Xperia X10 mini pro, ZTE Tania, Nokia E72, atdl…

  Takže pozor, Nexus 7 obsahuje v sobě senzor, jenž má v sobě také každé jinší multimediální zařízení! Bacha na to!

  Pro diskutujícího s BB: BB s BB OS 7 mají už taky magnetometry

 5. p!p@ (neregistrovaný)

  VVELDA: tady nejde o senzor, ale o jeho využití na zapnutí/vypnutí displeje při otevření/zavřemí obalu…. Jenže i tohle měly přístroje už dávno před Applem… třeba zmiňované Blackberry, nebo HTC Diamond…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).