Domů » Bleskovky » Nexus 7: Odhady prodejů referenčního Google tabletu

Nexus 7: Odhady prodejů referenčního Google tabletu

Google nevydává žádné informace ohledně úspěšnosti referenčního tabletu Nexus 7, ale jeho výrobce, firma Asustek ano. Byla uvedena data za první tři čtvrtletí roku 2012. Další údaj byl ke konci roku, celkové prodeje tabletů, a to 6,3 milionu.

   
Nexus 7 (zobrazit recenzi)

Nexus 7 šel na trh ve třetím čtvrtletí. V říjnu CEO firmy prohlásil: „Na začátku, bylo 500 tisíc kusů za měsíc, další možná 600, 700 tisíc. Tento poslední měsíc se blížíme jednomu milionu.

Co víme:

 • Od zahájení dodávek Nexusu 7 prodal Asus zhruba 4,8 mil. tabletů
 • Vyjádření naznačují 2,1 – 2,2 mil. Nexusů 7 za Q3
 • To by implikovalo kolaps všech ostatních produktů – 616 tisíc za Q1
 • 2,4 mil. tabletů bylo prodáno za Q4
 • Nejspíš se prodalo 2,2 milionu Nexus 7 za Q3 a maximálně 2,4 mil. za Q4, pravděpodobně o sto tisíc méně, dle dalších zařízení
 • Celkově se Nexusu 7 mohlo prodat 4,5 – 4,6 mil. Určitě ne více, než 4,8 mil.

Nejspíš by se dařilo lépe, ale byl problém s distribucí. Například na trhu jako je Japonsko, byl dostupný až na konci září. Apple nezveřejnil prodeje iPadu mini, ale podle poklesu ASP (průměrné ceny), se usuzuje počet kusů okolo 10 mil. Přesto, že nebyl dostupný do začátku listopadu. Kindle Fire se těžko odhaduje, ale většina analytiků ho staví nad Nexus 7, v počtu prodaných kusů.

 

Pokud se Nexus 7 prodalo 4,8 mil., získal na trhu okolo 6%, vzhledem k tomu, že objem tabletů se za Q3 a Q4 odhaduje na 80 mil. zařízení. Přes velkou oblibu v komunitě kolem Androidu to vypadá, že běžné zákazníky zatím Nexus silně neoslovil. Zároveň mu velmi konkurují levné tablety, převážně z Číny, jejichž počty není nikdo schopen určit.

David Podzimek

11 komentářů

 1. JaroB (neregistrovaný)

  Ja neviem ale tento tablet ma vôbec neoslovil, nevie skoro nič čo by som ja od tabletu takéhoto kalibru/GOOGLE/ očakával…žiadne HDMI,žiadne USB OTG, pamäťovky,telefonovanie,sms,foťák…proste môj 2roky starý G Tab prvej gen. vie toho 3x viac ako toto/okrem HW samozrejme/…a to nie som zástanca Samsungu

  • Znovu, Google potřebuje jen cestičku, jak uživatel zobrazí reklamu/dá vydělat Google. Není to výrobce zařízení, nechce poskytovat nejlepší OS na světě, vše podřizuje hlavnímu podnikatelskému záměru. Logicky.

  • hitmanhunt (neregistrovaný)

   Bohužel dnes bychom byli naivní, kdybychom čekali, že něco neslouží podnikatelském záměru. Všichni a na všem kolem nás se snaží co nejvíce vydělat.

  • Fatal_Soldier

   Jarob: jen pro tvou informaci Nexus OTG podporuje, normálně ho používám. A jen tak btw., ty s G Tabem telefonuješ? Dost dobře si to nedokážu představit. :-D

  • Tu cestičku si google najde uplně stejně i přes iPad, nechce poskytovat nejlepší os na světě, ale to se mu moc nedaří.

  • Geary: to není pravda, Apple je na tolik silný, že vytváří vlastní ekosystéme, od zařízení, přes „e-mail“ po distribuci obsahu. Zde Google rozhodně nemá jistotu, že nebude vyšoupnutý (viz. naposled např. mapy). Musí vytvářet vlastní ekosystém, proto dělá Chorem, má Gmail, atd. atd.

  • Skrz gmail mi ještě nikdy nebyla zobrazena žádná reklama, žádnou reklamu nevidím ani v mapách, naopak třeba youtube je jedna z nejpoužívanějších věcí jak na iOS, tak na androidu a tam reklama je. Tak že Apple je silný, ale to nebrání googlu, aby jeho služby byly stále nejpopulárnější i na iOs (vyhledávání, mapy, youtube), to by musel prostě natvrdo zakázat, aby google dával aplikace na Appstore.

  • Geary: já myslím, že je zbytečné po milionté rozebírat obchodní model Google:-)

 2. Jednoho Nexe jsem měl, a samotný čistý android(a aktualizace) nevyváží nevýhody které tyto přístroje mají(absence slotu na karty a uživatelsky nevyměnitelná baterie), u tabletu téhle velikosti je jeho mobilita hlavní předností a ono z něj nejde volat(pro hnidopichy s handsfree)? To fakt nevychytali. Jen připomínám, že co nevydět tu máme telefony s uhlopříčkou 6 palců a ty se jistě k volání budou používat. ;)

  • tak nevymenitelne baterie maju prakticky vsetky tablety a ten zvysok splnuje len Samsung(v tejto velkosti Note 8.0

  • Co se baterie u tabletů týče, máš pravdu. Ale 7 palcových tabletů z nichž jde volat je mnohem víc, než jen Samsungy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).