Domů » Bleskovky » Nexus 5 v ohrožení: CyanogenMod chystá vlastní smartphone

Nexus 5 v ohrožení: CyanogenMod chystá vlastní smartphone

CyanogenMod coby alternativní firmware pro smartphony s operačním systémem Android si za dobu od svého vzniku získal širokou základnu spokojených uživatelů. Není proto divu, že zakladatel společnosti Steve Kondik hodlá této skutečnosti využít pro posun celého projektu na novou úroveň. Ze zákulisí přicházejí informace o tom, že CyanogenMod nalezl obchodního partnera, s kterým nyní pracuje na vývoji nového smartphonu.

 
Steve Kondik (CyanogenMod) a Pete Lau (Oppo)

Díky fotografii z Google+, na které jsou zachyceni Steve Kondik a vicepresident společnosti Oppo není zároveň příliš těžké odhadnout, čí továrny se postarají o výrobu tohoto smartphonu. O použitém hardwaru se zatím mnoho informací neví, nicméně srdcem zařízení se údajně stane čtyřjádrový čipset od Qualcommu (8974AC) taktovaný na frekvenci 2,5 GHz. Zdroje blízké oběma stranám prozradily, že se můžeme těšit na smartphone, který se jak cenou, tak i výbavou postaví do pomyslného ringu proti nedávno představenému Nexusu 5 (recenze).

K tomu nelze dodat nic jiného, než že čekání na tajemnou novinku nebude trvat příliš dlouho a doufejme, že její dostupnost nebude omezena pouze na asijské trhy.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments