Domů » Bleskovky » Nexus 5 v ohrožení: CyanogenMod chystá vlastní smartphone

Nexus 5 v ohrožení: CyanogenMod chystá vlastní smartphone

CyanogenMod coby alternativní firmware pro smartphony s operačním systémem Android si za dobu od svého vzniku získal širokou základnu spokojených uživatelů. Není proto divu, že zakladatel společnosti Steve Kondik hodlá této skutečnosti využít pro posun celého projektu na novou úroveň. Ze zákulisí přicházejí informace o tom, že CyanogenMod nalezl obchodního partnera, s kterým nyní pracuje na vývoji nového smartphonu.

 
Steve Kondik (CyanogenMod) a Pete Lau (Oppo)

Díky fotografii z Google+, na které jsou zachyceni Steve Kondik a vicepresident společnosti Oppo není zároveň příliš těžké odhadnout, čí továrny se postarají o výrobu tohoto smartphonu. O použitém hardwaru se zatím mnoho informací neví, nicméně srdcem zařízení se údajně stane čtyřjádrový čipset od Qualcommu (8974AC) taktovaný na frekvenci 2,5 GHz. Zdroje blízké oběma stranám prozradily, že se můžeme těšit na smartphone, který se jak cenou, tak i výbavou postaví do pomyslného ringu proti nedávno představenému Nexusu 5 (recenze).

K tomu nelze dodat nic jiného, než že čekání na tajemnou novinku nebude trvat příliš dlouho a doufejme, že její dostupnost nebude omezena pouze na asijské trhy.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

11 komentářů

 1. Zajímavé, jak se v podobných zprávách obdobní především nezapomenou pochlubit, kolik jader a jak taktovaných to bude mít. Důležitější věci, jako třeba ppi a typ displeje, kapacita baterie nebo obecně třeba zajímavá konstrukce (haha), to asi nikoho nezajímá…:-/

  Mě osobně je vcelku jedno, co mi tam tiká za procík, ale rozhodně mě zajímá, na co budu koukat.

  • Čím víc jader, tím víc adidas. Apple se HW parametry nechlubí (dá tomu husté jméno jako Apple A7, Retina) a je to. Napak výrobci androudu řeší každý MHz a čím víc jader, tím lepší telefon…

   Oboje to je jen lákání zákazníků…

  • mceza: No ty pojmy od Apple defakto jen kategorizují. Tohle zařízení má takový výkon, shodný s…. protože je tam A7 (mimochodem, aktuálně je poprvé v historii srovnané do jedné výkonnostní roviny iPad/iPad mini/iPhone, sympatické), tohle je pomalejší, má to A6. Ale co člověku řekne 8974AC? Ale hlavně, že to má 4 jádra. Takže logicky je to rychlejší než A7 (má jen dvě jádra) a co čert nechtěl, ještě ke všemu tomu tak není:-)

 2. Já jenom nechápu, proč by měl být Nexus 5 v ohrožení ??? Kvůli ceně ? Chystaným parametrům ? Fakt nějak nevím. Neboli, až bude na trhu dostupný slibovaný OPPO s Cyanogenem, tak uplyne nějaká doba a myslím si, že si chvíli počkáme… Za tu dobu může být a asi i bude hodně věcí jinak…

  • Co bys chtěl? Nebulvární nadpis? A nejsi nějak moc náročný?

  • Stick (neregistrovaný)

   No je v ohrožení, proto že za rok CyanogenMod představí telefon co bude mít o 0,2Mhz víc než měsíc starý Nexus 5. Co na tom nechápeš?

   A teď vážně, za rok tu bude Nexus 6 a potom může být v ohrožení Cyanogen Oppo Phone…

   A k článku, má asi takovou hodnotu jako kdyby byl o tom že iPhone 5s je v ohrožení protože Apple příští rok představí iPhone 6 s chipem A8

 3. Tak z nadpisu jsem čekal že CM nevydá svoji Custom ROM Nexe 5 a ono je to toto…. :D Nadpis jak z bulváru.

 4. ako nadpis je dost primitivny, akoby ho pisal niekto na domacu ulohu na sloh na strednej skole….ale na druhej strasne som rad ze cinania sa rozbiehaju, aj tak je android nudny chaoticky sklaredy system tak nech aspon vyrobcovia tlacia jeho cenu dole tam kam patri….

  • lukass71 (neregistrovaný)

   Vás to pořád baví tu vyvolávat flame? Každý systém má něco do sebe, každý preferuje jiný. Tak nechápu proč tu jsou tací, kteří stejně musí druhé pomlouvat… Taky tu můžu začít nadávat na WP/iOS, ale proč? Bude mi to dělat dobře? Ne, normálním lidem nedělá dobře hádka, ale chápu že tu jsou tací, kterým jo…

  • To _INTERFACE – A který systém není podle tebe NUDNÝ, ŠKAREDÝ A CHAOTICKÝ? Tak to by mně vážně zajímalo teda :D

 5. No a nelíbí se Ti ANDROID? Tak si ho nekupuj a nelez tam, kde se o něm píše. Přece se nebudeš pořád rozčilovat :D

  Ale jak píše LUKASS71, někomu to dělá dobře, no?!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).