Domů » Bleskovky » Nexus 5 v dokumentaci FCC: Nabídne 5″ displej, Snapdragon 800 a vyrobí jej LG

Nexus 5 v dokumentaci FCC: Nabídne 5″ displej, Snapdragon 800 a vyrobí jej LG

Podle serveru AnandTech se Nexus 5 dostal ke schválení k FCC (Federální komunikační komise ve Spojených Státech). Z dokumentace vyplývá, že další Nexus bude vyroben společností LG. Bude mít pětipalcový fullHD displej a pohánět jej bude výkonný čip Qualcomm Snapdragon 800. Dále by měl obsahovat bezdrátové nabíjení a po vzoru předchozí generace nebude baterie uživatelsky přístupná. Bohužel zde nejsou žádné informace o slotu pro paměťové karty. Musíme doufat, že Google alespoň nabídne variantu s 32 GB paměti.

  

Rozměry zařízení jsou 131,9 mm x 68,2 mm. Ve srovnání se Samsungem Galaxy S4, který má také pětipalcový displej, je Nexus 5 o 4,7 mm kratší a o 1,2 mm užší. Možná podobna Nexu 5 nedávno unikla na internet, při odhalení KitKat sochy před sídlem Googlu. Telefon by měl přijít na trh právě s novou verzí Androidu 4.4 KitKat. Bohužel zatím o nové generaci systému nemám více informací, předpokládá se, že se Google bude soustředit na optimalizaci pro slabší hardware. Datum představení pro KitKat a Nexus 5 zatím není známé, očekáváno je v horizontu jednoho až dvou měsíců.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. MaTTo (neregistrovaný)

    Preco zasa LG ?? Dalsi nexus ktory sa nebude dat kupit ci ako to mame chapat ? Alebo teda bude sa dat kupit ale az neskoro a v obmedzenych mnozstvach ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).