Domů » Bleskovky » Neúspěch čipu NVidia Tegra: Výrobci raději dávají přednost řešením od konkurence

Neúspěch čipu NVidia Tegra: Výrobci raději dávají přednost řešením od konkurence

NVidia se poslední měsíce snažila zoufale přesvědčit výrobce a spotřebitele, aby sáhly v tabletech a chytrých telefonech po čipech Tegra, jelikož ve všech směrech převyšují konkurenci. Ve skutečnosti však většina nejlepších zařízení užívá právě řešení od jiných výrobců. Mezi nejznámější zařízení s čipy Tegra můžeme jmenovat HTC One X, Surface RT a Nexus 7. Pro společnosti bylo snažší zvolit řešení od Qualcommu, jelikož na čipsetu nabízí prakticky vše, co potřebujete k sestavení smartphone. Jak tedy NVidia na situaci reaguje?

  

Nvida se podle poslední zprávy na jejich oficiálních stránkách rozhodla dodávat grafiky pro jednotlivé výrobce. Ty dělala do teď, ale dodávala je jako součást řešení Tegra. Budeme tak možná v budoucnu vidět čip Samsung Exynos s grafickým jádrem od NVidie. Víceméně tak přiznala, že když nikdo nechce jejich ucelená řešení, mohly by alespoň zaplatit za grafický čip.

David Podzimek

3 komentářů

  1. Nevím, jak pro někoho jiného, ale pro mě značka „Tegra“ něco, co má výborný marketing, ale praktické výsledky (výkon, spotřeba atd.) už nejsou tak dobré.

    • David Podzimek

      Myslím si to samé, telefony co jsem s Tegrou užíval bych označil za horší než s řešením od Qualcommu. Převážně výdrž, zahřívání apod.

      Možná v tabletu je to jiné, ale další generace Nexus 7 a MS Surface údajně taky zvolí jiné čipy.

  2. Tegra Zone taky nic moc projekt, který navíc dostal ránu emulací na jiných čipsetech, takže ona „exkluzivita“ se nějak vytratila. Ona vlastně ani nikdy prakticky nebyla.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).