Domů » Bleskovky » Nestíháte kurýra? Škoda umožní doručení balíků do kufru vašeho auta

Nestíháte kurýra? Škoda umožní doručení balíků do kufru vašeho auta

Tuzemská automobilka Škoda připravila pro majitele jejich vozů novou službu s názvem Přístup do vozu. Díky této službě si mohou zákazníci nechat doručit své nákupy objednané přes internet přímo do kufru auta. Tento postup eliminuje riziko, že se zákazník a kurýr vzájemně minou, což na obou stranách představuje časovou úsporu, a ve srovnání s klasickým dodáním zboží do domu či na pracoviště.

skoda auto automobil 1
Služba Přístup do vozu ušetří čas na obou stranách

„Díky řešení Přístup do vozu zajistí vůz Škoda svému majiteli kvalitní službu i ve chvíli, kdy je pouze zaparkovaný. Touto službou rozšiřujeme naši řadu řešení v oblasti mobility a zákazníkům nabízíme časovou úsporu. Umožníme jim například využít dodání zásilek ve chvíli, kdy pracují, čímž odpadá čas, který by jinak strávili čekáním na kurýra. Přístup k požadovaným údajům o vozidle má pouze kurýr zvolené doručovací služby a dodání zásilky navíc probíhá bezkontaktně, což je v dnešních dnech bezpochyby nespornou výhodou,“ řekl Martin Jahn, člen představenstva pro prodej a marketing.

V rámci služby Přístup do vozu se dodací adresou stávají údaje o poloze vozu a jeho registrační značka. Pro doručení je nutné povolit kurýrovi zvolené doručovací služby, aby přes funkci „Přístup do vozu“ určil polohu vozu, odemkl vůz a umístil nakoupené zboží do zavazadlového prostoru.

Kurýr může balík zanechat v kufru vašeho auta díky službě Přístup do vozu

Zpočátku se do projektu jako partneři zapojí lídr středoevropské e-commerce Alza.cz, společnost Zásilkovna a startup DoDo. Počet partnerů bude postupně narůstat. Navíc prvních 600 zákazníků, kteří si aktivují jako doručovacího partnera Alzu, bude mít první doručení do kufru zdarma. Během samotného doručení není potřeba žádné interakce mezi zákazníkem a kurýrem. Kurýr lokalizuje a odemkne vůz pomocí aplikace ze svého telefonu. Vůz může odemknout pouze jednou v zákazníkem schváleném časovém okně. Kurýr vozidlo opouští teprve ve chvíli, kdy je zcela uzamčené.

skoda auto automobil
Kurýr může odemknout vůz pouze jednou, a to v předem daném časovém okně

Po úspěšném ukončení pilotu v Praze, který je plánován na konec tohoto roku, a odladění všech technických bodů k zajištění plné a bezproblémové funkcionality této služby bude představena i na dalších místech jak v České republice, tak na zahraničních trzích. Momentálně je produkt Přístup do vozu k dispozici pro všechny vozy značky Škoda vyrobené od ledna 2019 a vybavené balíčkem Care Connect: Vzdálený přístup, s výjimkou vozů Enyaq iV, Kamiq a Scala, u kterých bude služba zpřístupněna později.

Dominik Vlasák

15 komentářů

 1. Jasně, aby mně ten doručovatel (jinými slovy k0.k0t) rozbil ještě kufr a vykradl auto, mimo to, že v 95% případů rozmlátí balík. Ne děkuji.

 2. Docela by mě zajímaly technické detaily.

  Jsou zámky ovládané přes Internet? Podle SPZ/VIN dostane kurýr do svého zařízení kód pro otevření kufru? Bude ten kód stejný jako na klíči řidiče? Jde o jednorázový kód pouze pro toto použití, který se předem nahraje do auta s informací, v jakém čase je kód platný? Nebo je tam nějaká pokročilá asymetrická šifra?

  Samé otázky…

  • Security by obscurity, jako vždy :)

  • U Cupry to mam napr. reseno takto.. Mám aplikaci Cupra Connect, která je pres internet spojena s mým vozem, ktere je take pořád na internetu. Aplikace má více funkci a jednou z nich je napriklad vzdalene odemknuti vozu a nasledne zamceni.
   Kuryr zavola a já jednim klikem auto odemknu. Povel trva cca 5 sec. Kuryr vlozi balicek, zavre kufr a já opet auto uzamknu. Na telefonu v aplikaci vidiim i odevzu, ze je auto skutecne zamknute či odeknute atd.

  • Tak to je naprosto perfektní shrnutí marketingových keců. A teď nám spíš řekni, jak probíhá komunikace po síti, jaké používají šifry apod. Takový kabrňák jako ty to má jistě v malíčku.

 3. Není krásné, když výrobce sleduje polohu vašeho majetku online? Jak se s ním kde jezdí, umí jej kdykoliv otevřít, zavřít…
  Pokud se mu něco nelíbí tak na vás rovnou pošle příslušníky-pomahače a chrániče?
  Nádhera.
  Co na to ministrestvo pravdy a ministerstvo míru?
  Jsem rád, že žádné moje auto nemá v sobě umístěný žádná podobný „f í z & lovací“ technologie.
  Nechápu, kam ten svět spěje.
  Trvale pod dozorem ! heslo blízké budoucnosti.
  Výrobce vozu (který jste si za drahný peníz zakoupili) dovolí třetí straně manipulovat s ním.
  Opravdu to je budoucnost?
  Výrobce dveří umožní otevřít dveře domu kurýrovi? A komu ještě? Třeba nějakému orgánu – nyní již bez rozhodnutí soudu?

  • Takové blitky.. Nechápu, proč mají zapšklí, krátkozrací tragédi neustálou potřebu lézt na technologické weby a vyjadřovat se k věcem, které jsou očividně absolutně mimo jejich zájem a mentální kapacitu..

  • Pod tohe bych se i podepsal. Moje řeč. Lépe bych to sám nenapsal. Dobře jsi mu to nandal, Skylarku.

  • Ty máš za sebou asi hodně sci-fi filmů, že jo? 🙄

 4. Skylark

  Opravdu v tomtoi vidis budoucnost? v permanentnim dohledu kohokoliv na vsechnya vsechno? Opravdu chces, aby kdokoliv mel pristup k tvoji poloze/poloze tveho vozu? Opravdu chceme aby 3 osoba sledovala pohyb tebou zakoupene veci? Na sluzebniho superba jsme nechali namontovat tazne zarizeni (jen ho sehnat byl uspech) po dokonceni nasledoval v nekolika dnech „vyslech“ ze skodovky, co jsme delali proc v tommto servisu, jak jsme s praci servisu spokojeni… Velmi prijemny telefonat… Co je vyrobci auta do toho, jaku volim servis a jak jsem s nim spokojenej?

  • Když se bavíš o dohledu nade vším a nade všemi, tak si uvědom, že jsi ten příspěvek napsal na počítači připojeném k internetu, na kterém máš účet některého mailového providera. Taky si uvědom, že v kapse nosíš krabičku non stop připojenou k internetu, která sleduje každý tvůj krok a prd z osobního života.

   K tématu.. Pokud vím, tak Škoda connect je volitelná výbava, možná i příplatková, takže tě nikdo nenutí to používat. Samotná doručovací služba je doplňková, a rovněž ji používat nemusíš, pokud si to v rámci příplatkové výbavy nepovolíš.

   Když si koupíš nové auto, výrobce ti za stanovených podmínek garantuje nějakou záruku, takže když si na tom něco začneš bastlit, tak se pak nediv, když ti záruku neznají. Je to zcela normální, nevím, kde žiješ.

   Pokud se ti to nelíbí, kup si dalšího starého renolta, dej si na hlavu alobal a budeš v klidu.

  • Skylark: Jo sice tenhle komentar taky pisu na pocitaci, ktery je pripojeny k internetu, ale to prece neznamena, ze najednou neni validni skepticky pohled, co se soukromi a sledovani tyce ne? Pokud si koupim vuz, tak je proste muj, a vyrobci muze byt uplne u zadku co s autem delam, jak si ho modifikuju a kudy s nim jezdim. Jestli potom dojde na reseni zaruky, tak to se resi az tehdy a ne ze se „po dobu zaruky“ bude auto neustale sledovat. Fakt je tohle uz moc staromodni pohled? Soukromi uz proste absolutne neexistuje? Moznost volby, nejaka svoboda?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).