Domů » Bleskovky » Nestačí vám dual-SIM telefon? LG představilo model podporující trojici SIM karet

Nestačí vám dual-SIM telefon? LG představilo model podporující trojici SIM karet

I když důvody vlastnit více telefonů jsou různé, díky éře flatových tarifů odpadá jeden z nich – nemusíte řešit, jestli má jeden operátor levnější SMS zprávy, druhý volání a třetí datové přenosy. Druhým a pravděpodobně nejčastěji využívaným důvodem je vlastnit jeden mobilní telefon pro osobní účely a druhý pro účely služební. Pokud ale nosíte v kapse u kalhot jeden dual-SIM přístroj a druhou vám okupuje telefon s další SIM kartou, bude se vám líbit nově představené zařízení od LG.

  

Jihokorejská společnost má zřejmě smysl pro humor, svůj model podporující tři karty SIM pojmenovala LG Optimus L1 II Tri. Každá SIM karta tak má v názvu zařízení své zastoupení. Stejně vtipně může v dnešní době vypadat i rozlišení TFT displeje, které je pouze QVGA (240 × 320 pixelů). Výkon obstarává 1 GHz procesor, podpořený 512 MB RAM, vnitřní pamět telefonu jsou 4 GB a lze ji rozšířit paměťovou kartou. Fotoaparát má rozlišení 2 Mpx a umožňuje pořizovat snímky pomocí hlasových příkazů. K přepínání SIM karet slouží nezvykle jedno ze čtyř senzorových tlačítek pod displejem a co je také neobvyklé, všechny tři SIM karty podporují datové přenosy 3G. Baterie tohoto modelu má kapacitu 1 540 mAh, na mobilním telefonu běží operační systém Android ve verzi 4.1 s grafickým prostředím od LG.

   

Z dalších neobvyklostí jmenujme možnost nahrávání písniček z rádia do vyrovnávací paměti, přičemž zpetně si můžete některé z nich uložit a to dokonce bez hlasu moderátora rádia, který je inteligentním softwarem odstraněn. LG Optimus L1 II Tri přichází ve třech barevných variantách – černé, bílé a růžové, prozatím je určen pouze pro brazilský trh. Na něm se bude prodávat za cenu 127 USD (2 600 Kč bez daně), zdali se dostane za jeho hranice je prozatím v brazilských hvězdách.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Matěj Kaňok (neregistrovaný)

  Kdyby dali o něco málo vetší display, RAM alespoň 1 GB a 2000mAh tak bych ten telefon z fleku bral :D :D

 2. Tipl bych to jako pokus.. tak ho nenabuší hardwarem a počkají si na ohlas.. pokud bude zájem, udělají lepší..

 3. ?? Chtěl bych vědět kolik % lidí má 3 mobil.cisla. Chapu dvě, ale tři?

  • Soukromý, služební a když jsem v zahraničí, tak si pořídím ještě dočasně jednu. Osobně to nevyužiju, ale proč ne. Určitě si to své zákazníky najde.

  • Jeden T-Mobile, Druhý O2 a třetí od Vodafone. Proč ne? :-D

 4. WiQiX (neregistrovaný)

  A co se konečně na ty SIMkarty vykašlat?

  Každý mobil má své ID, které by stačilo zaregistrovat u svého operátora + přihlašovací údaje (jméno+heslo) a hotovo. Funguje to tak všude jinde. Pak by v mobilu mohlo být klidně 100 různých operátorů (pokud by to uměl) a zmizela by další zbytečná součástka (slot na SIM).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).