Neptune Pine: Chytré hodinky s Androidem a slotem na SIM kartu

V poslední době jsme se mohli setkat s několika modely chytrých hodinek, přičemž všechny v zásadě fungují pouze jako doplňková zařízení pro zobrazování notifikací a jednoduché ovládání smartphonu. S daleko propracovanějším řešením však hodlá v letošním roce přijít kanadská společnost Neptune Computer. Ta v současné době pracuje na vývoji chytrých hodinek Neptune Pine s operačním systémem Android a vlastním telekomunikačním modulem s podporou pro GSM a 3G (HSPA+) sítě.

   

Hnacím prvkem celého soukolí se stane jednojádrový procesor (ARM Cortex-A9) s taktem 1 GHz a 512 MB operační paměti. Zobrazovací schopnosti bude mít na starosti dotykový displej s úhlopříčkou 2,5“ a rozlišením 432 x 240 pixelů. V další hardwarové výbavě nalezneme mikrofon, hlasitý reproduktor, 5Mpx kameru, USB 2.0, WiFi, GPS, 3,5mm audio výstup a Bluetooth ve verzi 4.0. Hodinky budou dostupné ve třech provedeních, které od sebe bude odlišovat kapacita interní paměti (8, 16 a 32 GB), kterou půjde dále rozšířit díky přítomnosti slotu na paměťové microSD karty.

   

O předpokládané výdrži se výrobce zatím nevyjádřil, nicméně v těle zařízení se bude ukrývat integrovaný akumulátor s kapacitou 800 mAh. Jelikož se celý projekt nachází ve fázi vývoje, neměla žádná ze zahraničních redakcí možnost si zařízení osahat a ani jinak otestovat jeho funkčnost v reálném provozu. Ti největší nedočkavci si mohou hodinky Neptune Pine předobjednat přímo ze stránek výrobce za částku 335 USD (zhruba 6300 CZK).

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku