Domů » Bleskovky » Neptune Pine: Chytré hodinky s Androidem a slotem na SIM kartu

Neptune Pine: Chytré hodinky s Androidem a slotem na SIM kartu

V poslední době jsme se mohli setkat s několika modely chytrých hodinek, přičemž všechny v zásadě fungují pouze jako doplňková zařízení pro zobrazování notifikací a jednoduché ovládání smartphonu. S daleko propracovanějším řešením však hodlá v letošním roce přijít kanadská společnost Neptune Computer. Ta v současné době pracuje na vývoji chytrých hodinek Neptune Pine s operačním systémem Android a vlastním telekomunikačním modulem s podporou pro GSM a 3G (HSPA+) sítě.

   

Hnacím prvkem celého soukolí se stane jednojádrový procesor (ARM Cortex-A9) s taktem 1 GHz a 512 MB operační paměti. Zobrazovací schopnosti bude mít na starosti dotykový displej s úhlopříčkou 2,5“ a rozlišením 432 x 240 pixelů. V další hardwarové výbavě nalezneme mikrofon, hlasitý reproduktor, 5Mpx kameru, USB 2.0, WiFi, GPS, 3,5mm audio výstup a Bluetooth ve verzi 4.0. Hodinky budou dostupné ve třech provedeních, které od sebe bude odlišovat kapacita interní paměti (8, 16 a 32 GB), kterou půjde dále rozšířit díky přítomnosti slotu na paměťové microSD karty.

   

O předpokládané výdrži se výrobce zatím nevyjádřil, nicméně v těle zařízení se bude ukrývat integrovaný akumulátor s kapacitou 800 mAh. Jelikož se celý projekt nachází ve fázi vývoje, neměla žádná ze zahraničních redakcí možnost si zařízení osahat a ani jinak otestovat jeho funkčnost v reálném provozu. Ti největší nedočkavci si mohou hodinky Neptune Pine předobjednat přímo ze stránek výrobce za částku 335 USD (zhruba 6300 CZK).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments