Nelíbí se vám výchozí navigační panel? Samsung nově umožňuje široké přizpůsobení

Možnost výrazněji si přizpůsobit vzhled uživatelského rozhraní byla dlouho spíše výsadou pokročilejších uživatelů. Samsung si relativně nedávno řekl, že to je škoda a opětovně představil aplikaci (launcher) Good Lock. Slovo opětovně používáme proto, že stejnojmennou aplikaci bylo možno instalovat už na Galaxy S7. Letošní verze však přináší mnoho novinek, mezi nimiž je například možnost měnit si vzhled zamykací obrazovky, hodin, přehledu spuštěných aplikací a podobně.

Přehled: takhle bude vypadat Samsung Experience 10 (Android 9) na Galaxy Note 9

Nyní přibyl další modul nazvaný NavStar, který cílí na uživatele Galaxy Note 9Galaxy S9 a S9+, jimž tak úplně nevyhovuje výchozí podoba navigačního panelu.

Proč se omezovat na tři tlačítka?

NavStar umožňuje konfigurovat si pozadí navigačního panelu, takže ho můžete sladit s vaší tapetou. Nechybí ani možnost tlačítka zarovnat k pravému, či levému okraji, případně je vycentrovat ke středu displeje, podobně jako tomu je třeba u telefonů OnePlus. Vzhled tlačítek lze také změnit pomocí sady velkého množství nejrůznějších ikonek.

Co je ale nejzajímavější, je možnost přidání dvojice vlastních tlačítek. Na výběr máte několik zajímavých zkratek. Jde například o spuštění kamery, pořízení screenshotu či zhasnutí displeje. Přidávat lze ale také různá multimediální tlačítka, směrové šipky nebo třeba zkratku pro stažení notifikační lišty.

V Evropě to zatím oficiálně nejde

Možností je nejen v NavStar ale celém Good Lock opravdu hodně a tak asi nejlépe uděláte, když si je vyzkoušíte sami. Aplikace je dostupná v obchodě Galaxy Apps, nicméně ne pro Evropu. Návod, jak Good Lock launcher do svého Samsungu dostat, naleznete zde. Zde si pak můžete stáhnout modul NavStar.

Potřebovat dále budete kompatibilní telefon, kterým je Samsung Galaxy Note 9 nebo Galaxy S9 či S9+. Majitelé Note 9 mohou aplikaci používat i s Androidem 8 (Samsung Experience 9.5), u řady Galaxy S9 je však třeba být na beta verzi Androidu 9 s One UI.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

14 komentářů

 1. PetrV (neregistrovaný)

  Mám note 9 , aplikace už není dostupná

 2. Jakub (neregistrovaný)

  Taky tak. Už delší dobu čekám jestli Good Lock pustí k nám ale zatím nic. Aplikace není v této zemi dostupná.

 3. Kto ešte používa navbar ? Zakázal som a s all-in-one gestures môžem ovládať celý telefón jednoduchým a intuitivnym swipom zo strany.

 4. Snímek obrazovku v navbaru je legenda, nelze si nevybavit období exponenciálního růstu obliby tabletů, kdy je chrlil každý a mnoho z nich mělo potřebu narvat další čudly do lišty. Na 2xHome jsem měl 1x krásný snímek displeje, brrr…

 5. Johny (neregistrovaný)

  iPhone má tohle už dávno, smutné.

  • Jakub (neregistrovaný)

   Asi jsem zaspal 3 století. Jakou že má Apple možnost přizpůsobení? Tapetu a tím to hasne.
   PS: Používám jak Android tak iOS, takže z praxe vím, že možnosti přizpůsobení má Android stokrát lepší. Apple má zase jiné výhody.

   • No ještě pořadí ikon/složek a widgety;)

   • Jakub (neregistrovaný)

    No, widgety… na samostatné obrazovce. V praxi pro mě méně užitečné, než widgety různě na plochách na Androidu. Ale jinak ano, jsou tam…

    Pořadí ikon jo, ale už nejde mít např. volné místo mezi dvěma ikonami.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *