Domů » Bleskovky » Někteří uživatelé dobrovolně mění své telefony s Androidem v nástroje pro SMS spamování

Někteří uživatelé dobrovolně mění své telefony s Androidem v nástroje pro SMS spamování

Většina bezpečnostních problémů operačního systému Android jde ruku v ruce s otevřeností a možnostmi systému, které usnadňují útočníkům cestu. Dnes se podíváme na uživatele, kteří dobrovolně dělají ze svého smartphonu s Androidem zařízení určené pro spamování textovými zprávami. Informace o této nekalé praktice zveřejnil server BBC News, který upozornil na nový druh aplikací, slibujících uživatelům finanční odměnu za použití neomezeného tarifu pro posílání SMS zpráv, které jsou pak šířeny po celém světě.

 

Podle analytika Cahala McDaida ze společnosti Adaptive Mobile tím vzniká nový trh s rozesíláním co nejlevnějších zpráv. Dále dodává, že pomocí takové aplikace lze v krátkém čase odeslat tisíce SMS. Operátory jistě netěší, že jsou jejich nelimitované paušály využity k obtěžování jiných majitelů mobilních telefonů. McDaid varuje uživatele těchto aplikací, že riskují zablokování telefonního čísla, pokud operátor danou praktiku odhalí. V horším případě operátor zareaguje tím, že kvůli porušení podmínek užívání služby odeslané zprávy naúčtuje. Proto raději doporučujeme podobný „přivýdělek“ ignorovat a podobné aplikace do telefonu vůbec neinstalovat.

David Podzimek

7 komentářů

 1. fano (neregistrovaný)

  Tuto službu i s odměnami nabízí již delší dobu i česká aplikace, a funguje bez problémů

  • Službu? Tomu tedy říkám služba… Já bych řekl, že za úplatu spíš sloužíš ty té aplikaci…

   „a funguje bez problémů“

   A proč by fungovat neměla? Pokud máš neomezený tarif a nějak extrémně to nezatěžuje síť operátora, tak není důvod, proč by tě odpojoval.

   Z morálního hlediska v tom ale nic dobrého nevidím… Osobně nechápu, kde se tomu může propůjčit…

  • fano (neregistrovaný)

   No nechápu co je na tom divného, jak píšeš … osobně nechápu, kde se… propujcit…

 2. MartinezZ (neregistrovaný)

  Tady samozřejmě není co řešit. SIM zablokovat, pokud je telefon kupován na paušál, zablokovat i ten, SMS i veškeré náklady naúčtovat a pohledávku přeprodat vymahačům, ať toho vychcanýho hajzlíka sedřou až do korku kosti.

  Horší je, pokud je uživatel pablb a neví, co pořádně dělá. Na druhou stranu, neznalost neomlouvá.

  • je-li uživatel pablb, dobře mu tak. Nemá cpát do mobilu čemu nerozumí.

 3. Honzish (neregistrovaný)

  Přesně, za blbost se platí, a v týhle záležitosti by to mělo být jinak…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).