Domů » Bleskovky » Nejzajímavější smartphone letošního roku? Podívejte se na koncept rolovacího kompaktu od Oppo

Nejzajímavější smartphone letošního roku? Podívejte se na koncept rolovacího kompaktu od Oppo

Před měsícem se společnost Oppo pochlubila neobvyklým konceptem smartphonu s rolovacím displejem, který dokáže proměnit klasicky vypadající telefon v malý tablet. Server LetsGoDigital nyní získal dokumentaci podobně koncipovaného zařízení, které rovněž využívá rolovacího displeje, avšak v kompaktnější podobě.

Oppo X Tom Ford 2

Oppo X Tom Ford: kompaktní smartphone s rolovacím displejem

Koncept malého rolovacího smartphonu pochází z tužky světově proslulého módního návrháře Toma Forda, s nímž firma Oppo navázala spolupráci. Smartphone vypadá ve „srolovaném“ stavu jako zavřené véčko, ovšem s viditelným velkým čtvercovým displejem na jedné straně. Záda jsou vyvedena v hnědé barvě, podle textury na nich designér počítá s použitím kůže a látky. Že se nejedná o peněženku, ale o mobil, naznačuje zlatý fotomodul se třemi kamerkami, pod kterými je uveden nápis Oppo X Tom Ford design for concept Shakira.

Oppo X Tom Ford

Uvnitř přístroje je zabudovaný vysouvací mechanismus, který umožňuje roztáhnout displej do tradičního tvaru dnešních smartphonů s příjemně tenkými rámečky. Ve vysunutém stavu se mezi koženou a látkovou částí zad ukáže kovový plát, který je vzadu stříbrný a na bocích telefonu zlatý. Boky nabízejí ještě jednu zvláštnost, kterou jsou vyklápěcí ouška pro připnutí poutka; Oppo X Tom Ford by tak mělo být možné nosit například zavěšený na krku. V jednom z boků je také ukrytý slot na SIM kartu, v zavřeném stavu tak nemá být vůbec dostupný. Otazník visí nad selfie kamerou, která na zařízení chybí v jakékoliv podobě a vzhledem k rolovacímu displeji se nedá počítat s její výsuvnou variantou.

Zajímavé je, že server LetsGoDigital o tomto zařízení poprvé reportoval letos v srpnu na základě patentové přihlášky, zatímco nejnovější dokumentace již obsahuje oficiální obrázky, tapety a další prvky naznačující, že vývoj je již v pokročilejší fázi. Zda ale bude někdy uveden na trh, nebo se nikdy nedostane za hranice konceptu, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. copak nějaký Oppo, ale až takovou rolovačku vyrobí Samsung kterej má s foldables výrazně víc zkušeností a lepší technologie, to panečku bude device.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).