Nejtenčí mechanické hodinky světa stojí jako byt v Praze. Dostanete k nim NFT

Bvlgari Octo Finissimo Ultra 6

Na SMARTmanii se většinou věnujeme hodinkám pouze ve chvíli, kdy v sobě mají ukrytý alespoň kousek chytré technologie. Bulgari Octo Finissimo Ultra nicméně tvoří výjimku, neboť se díky tloušťce 1,88 milimetrů pyšní titulem nejtenčích mechanických hodinek na světě. Jeden odkaz na svět moderních technologií ale přeci jen ukrývají.

Hodinky se skládají ze 170 komponent. Aby byly dostatečně pevné, je jejich pouzdro vyrobeno z pískového titanu a dýnko z karbidu wolframu, tedy materiálu používaného k výrobě průmyslových vrtáků. Chybí zde klasický natahovací mechanismus na bázi korunky – namísto toho se pružina natahuje pomocí dvou ozubených koleček po stranách pouzdra. Rezerva strojku poté činí až 50 hodin.

Ačkoli se bezesporu jedná o hodinářské mistrovské dílo, technologické nadšence zaujme jiný aspekt tohoto luxusního produktu – dostanete k němu totiž NFT jako bonus. Na ciferníku se nachází poměrně rozměrný QR kód pro účel ověření vlastnictví NTF, které je součástí nákupu.

Bulgari má v plánu vyrobit pouze 10 kusů, takže pokud o koupi uvažujete, příliš dlouho se nerozmýšlejte. Za unikátní mechanickou práci si však Italové nechají pořádně zaplatit – jeden kus stojí 440 tisíc dolarů (cca 10 milionů korun bez DPH).

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku