Domů » Bleskovky » Nejlevnější telefon s Androidem? Nokia 1.3 se Snadpragonem 215 o sobě dává vědět

Nejlevnější telefon s Androidem? Nokia 1.3 se Snadpragonem 215 o sobě dává vědět

Jedním ze spolehlivých informátorů o chystaných telefonech jsou různé certifikační agentury, které mnohdy prozradí i některé z chystaných parametrů. To je případ i jednoho z posledních záznamů Bluetooth certifikace, který prozrazuje připravovaný smartphone Nokia s kódovým označením TA-1213 (pravděpodobně Nokia 1.3).

Certifikace odhaluje, že připravovaný telefon dostane Bluetooth ve starší verzi 4.2, což zapříčiní levný čipset Qualcomm Snapdragon 215 z července letošního roku. Ten je určen do těch nejlevnějších smartphonů, avšak díky moderním technologiím do nich budou výrobci moci nasazovat širokoúhlé displeje, NFC pro mobilní platby nebo duální fotoaparáty. Qualcomm přislíbil, že tento čip bude součástí telefonů prodávaných za méně než 100 dolarů, což by mohl být případ i chystané Nokie.

nokia 1

Zda tento telefon poběží na klasickém Androidu z programu Android One, či na ořezaném Androidu Go, zatím není jisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).