TOPlist

Nejlevnější tarify českých operátorů: neomezená data a vypečená sleva na květen

zena s telefonem unsplash
  • Operátoři jsou v Česku pro mnoho lidí velmi ožehavým tématem
  • Důvodem jsou často předražené služby v porovnání se sousedními zeměmi
  • Přitom i ti tuzemští nabízí skutečně zajímavé tarify za pakatel

Jak se říká, kdo hledá, ten najde. Pravdou je, že operátoři se vám snaží prodat hlavně tarify, které jsou pro ně nejvýhodnější, což je typicky kombinovaná nabídka pevného internetu a telefonního čísla s dostatkem dat. Za takové služby vám ale na konci měsíce přijde faktura i na více než tisíc korun. Co dělat, pokud hledáte spíše řešení za pár stovek?

T-Mobile dominuje s limitovanou akcí

Magentový operátor se vyšvihl s limitovanou akční nabídkou, kterou můžete získat jen do konce května, tudíž času už moc nezbývá. Ta vám sice nedá úplnou svobodu, ale dat i volných minut je dostatečné množství. K dispozici tak máte 150 minut volání do všech sítí, 150 volných SMS a ještě 4 GB mobilních dat. Kromě toho můžete počítat se službou Pořád online, která vám nehledě na uvedený limit zaručí přístup k internetu v aplikacích s nízkým odběrem dat, jako třeba WhatsApp, Mapy Google či mobilní bankovnictví.

t-mobile levny tarif 4 gb dat
Tarif se 4 GB dat a dostatkem volných minut i SMS je v akci jen do konce května

Tarif si můžete objednat bez závazku a stojí měsíčně 289 Kč. Jak ale už zaznělo, jedná se o akční limitovanou nabídku. Pokud byste si nestihli tarif zřídit do konce května, už vás bude stát 425 Kč měsíčně. Zároveň nutno dodat, že tuto službu T-Mobile poskytuje pouze novým zákazníkům, anebo těm, kteří přechází z předplacené Twist karty. Pokud tedy chcete přejít z dražšího tarifu téhož operátora, nabídka pro vás neplatí.

O2 útočí na mladé

Ostatní operátoři už tak „nabušenou“ nabídku nemají. Kupříkladu O2 jako svůj vstupní základ nabízí Můj první tarif. Ten má velmi jednoduché specifikace: 120 volných minut na telefonování do všech sítí, SMS neomezené pouze do sítě O2 (jinak 1,50 Kč za zprávu) a navrch 1 GB mobilních dat. Operátor se ještě snaží tarif vylepšit slevou 1 000 Kč na nákup bezdrátových sluchátek a dárkem v podobě neomezených dat na prvních 30 dní.marcell ben cristovao o2Nepřehlédněte

O2 vylepšuje tarify pro mladé. Po omezenou dobu získají neomezená data

Můj první tarif stojí 299 Kč měsíčně. Háček spočívá jen ve věkovém omezení. Pořídit si jej můžete pouze v případě, že je vám mezi 6 a 26 lety. Pakliže se do těchto mantinelů nevejdete, můžete využít nabídku O2 Free Mini, která vyjde na 349 Kč za měsíc (volání do sítě O2 zdarma, 60 minut volání mimo síť O2, neomezené SMS na čísla v síti operátora a navrch 50 MB dat).

Vodafone oslní neomezeným tarifem

Naproti tomu Vodafone si seniory hýčká. Zmínku si zaslouží důchodcovský tarif s cenou 299 Kč měsíčně, ve kterém zájemci najdou 250 minut volání do všech sítí, kompletně neomezené SMSky a 3 GB dat. Třešničku na dortu pak představuje ještě sleva 500 Kč na nákup tlačítkové Nokie 225 4G. Musí vám však být přes 60 let.

Na druhou stranu, základní tarif Vodafonu není podobně jako u O2 žádná hitparáda. Jmenuje se Start 130, s nímž za 299 Kč obdržíte 130 minut volání do všech sítí a 1 GB mobilních dat. Odeslání každé SMS zprávy vás vyjde na 1,51 Kč.

vodafone oldfluencer
Vodafone, na rozdíl od konkurence, se zaměřuje na seniory

Na závěr jsem si nechal kompletně neomezený tarif od Vodafonu. Ten rozhodně není levný, ovšem zajímavostí je, že jde o cenově nejdostupnější tarif s neomezeným internetem na českém trhu. Najdete ho pod označením Red Neomezený Basic a za 599 Kč nabízí neomezená data, volání a SMS. Rychlost surfování dosahuje maxima 2 Mb/s, ale pětkrát do měsíce si můžete aktivovat zrychlení na maximum (5G) po dobu 24 hodin.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku