Domů » Bleskovky » Nejlepší fotka z iPhonu pro letošní rok… byla pořízena na pět let starý iPhone 7

Nejlepší fotka z iPhonu pro letošní rok… byla pořízena na pět let starý iPhone 7

Fotografování je nejen ušlechtilý koníček, ale také pořádně těžké řemeslo. Vyfotit opravdu dobrý snímek je zkrátka kumšt, jejž ne každý ovládá. Oblíbenou výmluvou, proč nemůžeme pořizovat prvotřídní fotografie, je absence prvotřídní techniky. Pro perfektní zachycení okamžiku zkrátka potřebujeme to nejlepší fotografické vybavení, které je na trhu dostupné.

Istvan Kerekes IPPAWARDS
Istvan Kerekes – Transylvanian Shepherds (Transylvánští ovčáci), iPhone 7

To je jeden z nejvíce rozšířených omylů. Fotografii totiž nedělá přístroj, ale člověk, který mačká spoušť. Ne nadarmo fotografové neustále omílají poučku, že „nejlepší fotoaparát je ten, který máte zrovna u sebe“.

Své by o tom mohl vyprávět vítěz fotografické soutěže iPhone Photography Awards 2021, který pro pořízení úspěšného snímku nepotřeboval vlastnit nejnovější iPhone 12 Pro. Vystačil si bez problémů s několik let starým přístrojem.

Jeho fotografie s názvem Transylvanian Shepherds (Transylvánští ovčáci) byla pořízena na stařičký iPhone 7. Také ostatní účastníci soutěže ne vždy využívali ten nejaktuálnější chytrý telefon od Applu, který podle giganta z Cupertina vytváří ty nejlepší fotografie na světě. Až se příště budete vymlouvat, že pro vyfocení snímku potřebujete techniku za desetitisíce, vzpomeňte si na fotografie z tohoto článku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. „Vyfotit opravdu dobrý snímek je zkrátka kumšt, jenž ne každý ovládá.“

    Aneb kdo ze 100 fotek umí cvaknout aspoň jednu dobrou, tak je fotograf 🙂 A je pravda, že je to hlavně o nápadu, „dobrém světle“, na to často prostě není potřeba nějaký extra přístroj a kolikrát stačí i tel. za 6 tis. Vždy dávám za příklad třeba Minecraft 😀 kde grafika stojí za prd, ale ten nápad to táhne do nebes ⛅

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).