Domů » Články » Nedostatek paměti? Pretec 8GB SDHC karta

Nedostatek paměti? Pretec 8GB SDHC karta

pretec 8gbSpolečnost Pretec zabývající se výrobou všemožných paměťových médií oznámila uvedení SDHC (Secure Digital High Capacity) karty s kapacitou úctyhodných 8GB. Uznejte sami, že tolik místa pro svá data by uvítal nejeden uživatel mobilního zařízení. Navíc nebudete při kopírování dat čekat celou věčnost, karta nabídne přenosovou rychlost 20MB/s.

Ovšem jak již bylo řečeno, karta je typu SDHC neboli SD 2.0, který bohužel běžně není zpětně kompatibilní se starším standardem SD 1.0/1.1, dnes používaným ve všech strojích se SD slotem. Pretec ale na tomto zapracoval a tudíž si i majitelé přístrojů se slotem SD 1.0/1.1 mohou užít kapacity „alespoň“ 4GB (korektně se karta pravděpodobně nezobrazí na všech zařízeních, spíše jen na některých).

Krom kompatibility tak bude určitě zpočátku problémem i vysoká cena, jak tomu bývá u všech novinek. Dostupnost určitě nebude také nejlepší, na druhou stranu dokud nejsou zařízení, kde by se dala karta naplno využít, nejsou tyto problémy až natolik zásadní.

Oficiální sdělení firmy Pretec (ENG)

 

Zdroj: Pocket PC Thoughts

Aleš Lalík

4 komentářů

  1. No tak myslim si, ze v oblasti kamer ap. neni zrovna velky problem vyuzit tyhle kapacity
    Jinak moc peknej pocin – byl bych daleko radsi, kdyby se vyrobci ubirali takovymhle smerem misto miniaturizaci – jeste miniSD beru, ale cokoliv mensiho…. fakt nemusim…

  2. Aleš Lalík

    S použitím to bylo myšleno tak, že zatím není moc SDHC zařízení, která by využila plnou kapacitu karty. Jinak z vlastní zkušenosti vím, že není problém třeba ve foťáku natočit 1GB video, ale kam to pak ukládat…. (ještě že má můj foťák mizerné video )

  3. Ales Lalik: Ja myslim ze tvuj digital toci video celkem dobre pokud si tedy od srazu neupgradoval (reps. nedowngradoval) na nejaky jiny model…

  4. Jo jasne – tak jestli to bylo mysleno jako SDHC, tak to je pak jasny – jsem to blbe pochopil

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).