TOPlist

Nedostatek paměti? Pretec 8GB SDHC karta

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

pretec 8gbSpolečnost Pretec zabývající se výrobou všemožných paměťových médií oznámila uvedení SDHC (Secure Digital High Capacity) karty s kapacitou úctyhodných 8GB. Uznejte sami, že tolik místa pro svá data by uvítal nejeden uživatel mobilního zařízení. Navíc nebudete při kopírování dat čekat celou věčnost, karta nabídne přenosovou rychlost 20MB/s.

Ovšem jak již bylo řečeno, karta je typu SDHC neboli SD 2.0, který bohužel běžně není zpětně kompatibilní se starším standardem SD 1.0/1.1, dnes používaným ve všech strojích se SD slotem. Pretec ale na tomto zapracoval a tudíž si i majitelé přístrojů se slotem SD 1.0/1.1 mohou užít kapacity “alespoň” 4GB (korektně se karta pravděpodobně nezobrazí na všech zařízeních, spíše jen na některých).

Krom kompatibility tak bude určitě zpočátku problémem i vysoká cena, jak tomu bývá u všech novinek. Dostupnost určitě nebude také nejlepší, na druhou stranu dokud nejsou zařízení, kde by se dala karta naplno využít, nejsou tyto problémy až natolik zásadní.

Oficiální sdělení firmy Pretec (ENG)

 

Zdroj: Pocket PC Thoughts

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku