Domů » Bleskovky » Něco pro ekology: Solární nabíječka Ginkgo Solar Tree nabije smartphone za dvě hodiny

Něco pro ekology: Solární nabíječka Ginkgo Solar Tree nabije smartphone za dvě hodiny

Po celém světě existuje více než miliarda mobilních zařízení, která si každý den vyžadují svůj pravidelný přísun elektrické energie. Toto číslo samozřejmě každým dnem narůstá a za současných okolností lze předpokládat, že tento trend bude i v následujících letech pokračovat. Jen pro lepší představu, pokud by všechna zařízení byla připojena k napájení v jeden okamžik, jejich celkový odběr by byl srovnatelný s městem čítajícím 450 000 domácností. Myšlenka, jak ulevit elektrickým rozvodnám a našim účtům přivedla britskou společnost XD Design k založení projektu Ginkgo Solar Tree.

 

Výsledkem se má stát efektivní solární nabíječka, která dokáže nabít libovolné mobilní zařízení do dvou hodin. Hlavním problémém při navrhování produktu se však stala příliš dlouhá doba potřebná k úplnému nabití akumulátoru. Příkon ze solárních panelů je přímo uměrný jejich velikosti, nicméně ne každý má na kancelářském stole dostatek prostoru. Inspiraci pro vyřešení tohoto problému tým z XD Design nakonec nalezl u listů Ginkga.

   

Nabíječka se skláda ze základny obsahující akumulátor o kapacitě 4000 mAh a třech skládacích listů se solárními panely. Pokud patříte mezi ekologicky smýšlející uživatele, můžete projekt finančně podpořit na komunitním serveru Kickstarter. Za předpokladu, že se podaří dosáhnout částky 20 000 liber, na pultech obchodů se Ginkgo Solar Tree objeví v březnu příštího roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. Ekologicky smýšlející uživatel? Ano, to jsem. A proto si nechám energii do svého zařízení vyrobit ekologickou cestou – vodními elektrárnami a jadernými elekrárnami.

  Nepotřebuju nabíječku od číňana, pře jejíž výrobě bylo silně poškozeno prostředí.

  Nepotřebuju nabíječku, která obsahuje jedovatou baterii.

  A v článku píšete, že nabije mobilní zařízení. Můj notebook je také mobilní a ten rozhodně nenabije…

  Vždyť tohle je ekologie obrácená na ruby…

  • fero (neregistrovaný)

   Mám stejný názor, navíc když jsem kdysi četl, že rok nabíjení mobilu stojí snad 7 Kč …

 2. Konecne nejaka uzitecna vec z Kickstarteru ;-) Uz jsem myslel, ze jsou tam jen same pitomosti stylu „ovladani telefonu pres 3.5 jack“ a podobne zbytecnosti…

 3. loko (neregistrovaný)

  ovladač přes jack je to taky vynikající myšlenka. Jak to bude fungovat v praxi uvidíme.

  Jinak jsem velice zvědavý jak dlouho by to nabíjelo baterku u mého Note2(3100mAh)..moc těm dvěma hodinám neveřím(resp. vůbec:)

  • Ono to jde přes věstavenou 4Ah baterii. Takže za 2-2,5 hodiny to v poho dá. Otázkou je, za jak dlouho se nabije ta vestavěná baterie :D

  • loko (neregistrovaný)

   no to mi přijde právě jako nesmysl. nejsem teda odborník, tak mě klidně někdo opravte, ale pokud bych chtěl nabít baterii svého nota doplna z externí baterie, tak bych potřeboval, aby baterie měla alespoň 6200mAh. Logicky mi z toho vyplývá, že baterie telefonu se nabije z externího zařízení max na 2Ah, a zbytek se nabije teprve až bude opět dostatečně nabitý ten „strom“. A proto neveřím tomu času nabíjení. Nebo se pletu?

  • V předchozím příspěvku jsi psal, že tvůj Note má 3100mAh, teď píšeš, že 6200…

  • loko (neregistrovaný)

   aby baterie Ginkgo Solar Tree měla alespoň 6200mAh

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).