TOPlist

NEC představil vlastní prototyp netbooku s Androidem

Japonský výrobce elekroniky NEC představil další kousek zajímavého hardwaru s kódovým označením MGX. Jedná se o netbook, který se v současné době nachází ve fázi prototypu. Jako operační systém bude použit Android v blíže nespecifikované verzi. Netbook bude vybaven sedmipalcovým OLED displejem s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Zařízení jistě zaujme tenkým tělem, jehož tloušťka činí příjemných 9,9 milimetrů. Výrobce pro šasi netbooku zvolil kvalitní plasty v kombinaci s nerezovou ocelí. Celková hmotnost nepřekročí 350 gramů. Konektivitu zajistí moduly pro Wi-Fi, HSUPA a 3G. Kapacitu akumulátoru výrobce neprozradil, nicméně máme počítat s 10 hodinovou výdrží.

-

Na přiložené fotografii lze identifikovat Android ve verzi 1.6 a narychlo přelepené klávesy. To potvrzuje naší doměnku, že se celý projekt nachází v ranné fázi vývoje a finální verze se může výrazně lišit. Za zmínku stojí i víko displeje, které lze rozevřít v rozsahu 360 stupňů. Díky tomu bude možné netbook používat i jako tablet. Datum uvedení zatím neznáme, nicméně některé zdroje hovoří až o roku 2013. Cena se bude pohybovat okolo 80 000 jenů (zhruba 20 000 Kč). Podobná zařízení jako je NEC MGX, by mohla zastavit současný pokles prodeje netbooků a vrátit je zpět mezi žádané zboží. Otázkou však zůstává, zda se výrobce rozhodne toto zařízení nabízet i mimo japonský trh a zda s ním nepřijde příliš pozdě.

-

Zdroj: Electronista

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku