NEC Medias W: Hybrid se dvěma displeji a rozevírací konstrukcí (preview)

Společnost NEC představila ojedinělý smartphone s rozevírací konstrukcí, který nabízí dva displeje s qHD rozlišením. Mají podobná zařízení šanci na úspěch?

Někteří z vás si jistě vzpomenou na kocept smartphonu Onyx International, který místo zadního krytu obsahoval sekundární displej typu E-ink. To byla jistě zajímavá myšlenka, nicméně japonská společnost NEC přišla s daleko propracovanějším řešením v podobě chytrého telefonu s označením Medias W. Ten se pyšní rozkládací konstrukcí a především dvěma 4,3″ panely s qHD rozlišením (540 x 960 px). Po rozložení se uživateli dostane zobrazovací plocha o úhlopříčce 5,6″, což je srovnatelný rozměr se současnými tabletofony, které se těší neutuchající oblibě.

   

NEC Medias W běží na operačním systému Android 4.1, který však výrobce náležitě upravil pro fungování s dvojicí obrazovek. Ve finále nám smartphone dokáže nabídnout několik způsobů využití jeho hlavní devízy. Na jednom displeji lze například spustit internetový prohlížeč, přičemž na drůhém může běžet zcela jiná aplikace. Dalším zajímavým způsobem využití je roztažení konkrétní aplikace na plochu obou panelů, což se může nejvíce hodit při prohlížení Google map, čtení elektronických knih, navigaci či brouzdání po internetových stránkách. Další zajímavou dual-screen funkcí je přehrávání videa na obou panelech zároveň.

   

V neposlední řadě je vhodné uvést, že jeden z displejů může sloužit jako klávesnice, což ocení nejen náruživí pisálci, ale i majitelé se silnějšími prsty. Bezproblémový chod smartphonu má na starosti „pouze“ dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz a 1 GB operační paměti. Jak si můžete z přiloženého videa povšimnout, tak vývojáři si dali opravdu záležet na optimalizaci, která se pozitivně podepsala na relativně hladkém ovládání systému a vůbec všech funkcí telefonu. Pokud se zaměříme na design, tak na někoho může působit až mírným retro dojmem, který ho ale zároveň odlišuje od ostatní konkurence.

NEC MEDIAS W N-05E - Hands-on

Přítomnost dvou obrazovek se pak samozřejmě projevila i na tlouštce, která činí na dnešní poměry trochu výraznějších dvanáct milimetrů. Ostatní hardwarová výbava čítá 8Mpx fotoaparát, 16 GB interního úložiště a slot na paměťové microSD karty. Další podrobnosti o specifikacích výrobce zatím neprozradil. Na závěr bych chtěl sklonit poklonu všem japonským vývojářům a inženýrům, kteří se nebojí inovací a kombinování různých technologií. V tomto pohledu se totiž země vycházejícího slunce výrazně odlišuje od zbytku světa, který je v podobných směrech až přespříliš konzervativní.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku