Navdy: Head-up panel, který zobrazí informace přímo z vašeho smartphonu

Téměř každá automobilka se v posledních letech snaží zbavit nálepky konzervativního molocha, který přijímá nové technologie s tempem připomínající ospalou želvu. V nových modelech proto můžeme stále častěji narazit na armádu asistenčních systémů, které ještě nedávno patřily pouze do filmů s vědecko-fantastickou tématikou. Jedním příkladem za všechny jsou head-up displeje promítající nejdůležitější informace na čelní sklo. Ačkoliv se tato položka objevuje příplatkových výbavách delší dobu, stále se jedná o záležitost, která neopustila segment prémiových značek.

 

Americká společnost Navdy se proto rozhodla vyjít vstříc majitelům běžných vozů a představila sebevědomý projekt přenosného HUD. Ten stačí položit nad přístrojou kapličku a spárovat s chytrým telefonem. Dalším kritériem je přítomnost OBDII konektoru, který běžně slouží pro diagnostické potřeby. Uživatel tak dostane přesná data o spotřebě, rychlosti a další užitečné informace z řídících jednotek vozu. Díky připojenému smartphonu se na displeji dokáží zobrazovat příchozí notifikace, navigační podklady a informace o příchozích hovorech.

Navdy® Feels Like Driving In The Future

Další výbava Head-Up displeje od Navdy zahrnuje nezbytný projektor, mikrofon a infračervenou kameru pro ovládání základních funkcí za pomoci jednoduchých gest. Zástupci společnosti prozradili, že první várka HUD displejů se k zákazníkům dostane do konce prvního čtvrtletí příštího roku. Přestože se má podle tvůrců jednat o dostupné řešení pro každého řidiče, částka 499 USD (zhruba 10 000 Kč bez daně) není nikterak zanedbatelná.

Na závěr přikládáme video konceptu HUD displeje od britsko-indického Jaguaru
Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku