Domů » Bleskovky » Nástupce iPadu Air by měl dostat nový displej s lepší čitelností na sluníčku

Nástupce iPadu Air by měl dostat nový displej s lepší čitelností na sluníčku

Apple podle serveru Bloomberg začíná produkovat aktualizované modely tabletů iPad pro letošní rok. To není nic překvapivého, ale autorům článku se podařilo získat i další informace o plánovaných novinkách. Větší iPad (nejspíše iPad Air) by měl mít nově řešený displej, který sníží odrazy, které v něm jsou vidět a bude snazší na něm číst, hlavně venku a za slunného počasí. Technologie není přesně popsána, ale Apple používá podobné řešení pro iPhone a iMac, porovnání iPhonu s iPadem je venku zřejmé na první pohled. Podobné vlastnosti mají také zařízení od jiných výrobců, například Microsoft Surface

 

Bloomberg dále píše, že aktualizován bude také iPad mini s Retina displejem. Obecně se očekává, že oba modely dostanou čtečku prstů, jako má iPhone 5s, a nový procesor Apple A8. Změny v designu spíše očekávány nejsou, objevilo se několik spekulací o tom, že Apple bude chtít ještě zmenšit současný iPad Air, ale fotografie údajného zařízení byly později označeny za podvrh.

Graf ceny produktu Apple iPad Air poskytuje server Heureka.cz

Mimo aktualizované iPady se očekává, že Apple představí již na začátku září nový větší iPhone a spekuluje se i o obří variantě s 5,5palcovým displejem. Vzhledem k málo únikům a názorům analytiků zabývajících se mobilním trhem a dodavatelským řetězcem jsme spíše nakloněni k názoru, že v září uvidíme pouze jeden nový model.

David Podzimek

15 komentářů

 1. Grimli (neregistrovaný)

  „iPad mini s Retina displejem“

  To pojmenovávání produktů se Applu začíná nějak zamotávat.

  • skusis to vysvetlit?? akoze je toto prvy ipad mini ktory ma retina display taze, comu tu nerozumies? O.o

  • Grimli (neregistrovaný)

   Já neříkám, že tomu nerozumím, ale když se podívám na pojmenovávání iPadů, tak je to prostě divné:

   iPad -> iPad 2 -> iPad -> iPad -> iPad Air

   A mini do toho přidává ještě trochu toho nepořádku:

   iPad mini -> iPad mini with Retina display

  • grimli: IMHO chce Apple dojit do stejneho stavu, v jakem je oznacovani desktopovych produktu – nazev + rok. Proto rozdeleni nazvu iPadu na Mini a Air. Jsem zvedavy, jak to dopadne s iPhony, pokud budou zaroven dve verze (4,7 a 5,5).

 2. Myslím že to dokonce bylo iPad->New iPad->iPad Air.

  U iPodu Touch se tomu také nevyhnuli, viz, iPod Touch 4gen->iPod Touch 4gen 2nd->iPod Touch.

 3. Dokonce New iPad(3) , asi po půl roce iPad s retinou displejem(4) a pak iPad Air(5)

  • To podle mě nesedí, Retinu mají na iPadu už tři (resp. 2,5) generace ne? Nejdřív první(3), pak druhý(4) s rychlejším SoC a Lightningem (po půl roce), pak Air(5). Ale jak se jmenovali teď nevím.

  • Grimli (neregistrovaný)

   Oficiální zdroj to říká takto: [odkaz]

  • uni: tak tak. The new iPad (3. generace) mel jako prvni Retinu, iPad (4. generace) prinesl novy SoC a Lightning a iPad Air (5. generace iPadu) ma novy design.

  • Třetí iPad měl retinu, ale při předstávení ho Apple nazval jako new iPad, až čtvrý iPad nazval iPad with retina display a ten se stále prodává. A že to dělá bordel je pravda, když jsem tehdy prodával iPad 3 generace, tak jsem do výbavy napsal retina displej, ten člověk , co ho koupil mi za týden volá, že to není ten nejnovější, že jsem ho uvedl v omyl a chce to vrátit.

 4. king125kg (neregistrovaný)

  Radšej nech zúžia mini. Je to moc široké, zaberá to moc miesta a neoblapím to poriadne v ľavačke. Hej, a nech radšej urobia širšie zvislé rámiky a možno si to kúpim. Takže jablko, príkaz zneje jasne…

 5. rudejkat (neregistrovaný)

  >nech zúžia mini<
  Nevěřím, museli by měnit úhlopříčku, protože měnit poměr by byla blbost. Měl jsem nudlojidní Nexus 7 a poměr je IMHO naprd.

  • king125kg (neregistrovaný)

   Nexus 7 mám a som spokojný. A ak je to špageta, tak iphone 5 je potom vlas…

  • rudejkat (neregistrovaný)

   Nexus šel po druhým prasknutí displeje v záruce. Ohledně ip5 předpokládám, že u telefonu je jednou z priorit nošení v kapse u kalhot. Což u tabletů odpadá.

 6. čiže dostane tú technologiu čo je u Lumie 1520 a Galaxy S5

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).