Domů » Bleskovky » Nástupce iPadu Air by měl dostat nový displej s lepší čitelností na sluníčku

Nástupce iPadu Air by měl dostat nový displej s lepší čitelností na sluníčku

Apple podle serveru Bloomberg začíná produkovat aktualizované modely tabletů iPad pro letošní rok. To není nic překvapivého, ale autorům článku se podařilo získat i další informace o plánovaných novinkách. Větší iPad (nejspíše iPad Air) by měl mít nově řešený displej, který sníží odrazy, které v něm jsou vidět a bude snazší na něm číst, hlavně venku a za slunného počasí. Technologie není přesně popsána, ale Apple používá podobné řešení pro iPhone a iMac, porovnání iPhonu s iPadem je venku zřejmé na první pohled. Podobné vlastnosti mají také zařízení od jiných výrobců, například Microsoft Surface

 

Bloomberg dále píše, že aktualizován bude také iPad mini s Retina displejem. Obecně se očekává, že oba modely dostanou čtečku prstů, jako má iPhone 5s, a nový procesor Apple A8. Změny v designu spíše očekávány nejsou, objevilo se několik spekulací o tom, že Apple bude chtít ještě zmenšit současný iPad Air, ale fotografie údajného zařízení byly později označeny za podvrh.

Graf ceny produktu Apple iPad Air poskytuje server Heureka.cz

Mimo aktualizované iPady se očekává, že Apple představí již na začátku září nový větší iPhone a spekuluje se i o obří variantě s 5,5palcovým displejem. Vzhledem k málo únikům a názorům analytiků zabývajících se mobilním trhem a dodavatelským řetězcem jsme spíše nakloněni k názoru, že v září uvidíme pouze jeden nový model.

David Podzimek