Domů » Bleskovky » Nástupce Essential Phone by se měl zlepšit v kvalitě fotoaparátu

Nástupce Essential Phone by se měl zlepšit v kvalitě fotoaparátu

Společnost Essential je velmi zajímavým úkazem, vznikla totiž poměrně nedávno jako startup, který založil „otec Androidu“ Andy Rubin. První a zároveň poslední počin, Essential Phone PH-1, je bezesporu obdivuhodné zařízení, které kombinuje titanový rám a keramická záda. Jako první se zde také objevil výřez v displeji, který je v dnešním světě mobilních telefonů již naprosto běžnou záležitostí.

Hardware byl na špičkové úrovni, to samé platí o displeji, který ve svém výřezu skrýval přední kameru a potřebné senzory. Software nebyl v době produkce vyladěný tak, jak by měl, ale to se údajně po aktualizacích zlepšilo. Hlavním úskalím tohoto modelu však byl jeho fotoaparát, který by se měl v příští generaci dočkat značného vylepšení.

Fotoaparát ve stávající generaci proti konkurenci neobstojí. Změní to nástupce?

I když po zahájení prodejů Essential zásoboval svá zařízení aktualizacemi vylepšující výkony fotoaparátu, na výsledky jiných vlajkových lodí jako Samsung Galaxy S8 či Pixel 2 to zdaleka nestačilo. Podle vyjádření jedné z vedoucích členů technického vývoje, Lindy Jiang, se bude na fotoaparát v nástupci Essential Phonu klást velká pozornost, aby byly prosby zákazníků vyslyšeny.

Zatím se neví, kdy bychom měli očekávat příchod novinky, ani to, s jakou výbavou přijde. Lze však očekávat, že hardware bude opět na nejvyšší úrovni, fotoaparát podle zpráv projde významným vylepšením a možná se dočkáme i displeje bez výřezu s vysouvací selfie kamerou (zpráva zde). Hovoří se také o úpravě materiálu zadní strany telefonu, kvůli které by měl být méně náchylný na otisky prstů a jistěji se držet v ruce. Minimálně do léta si však budeme muset na nějaké podstatné informace počkat.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

2 komentářů

  1. Načo nastupca prepadaku ? ????

  2. NEJVĚTŠÍ ostuda Androidu č. 2? No tak jo, jedna je málo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).