Domů » Články » ZTE došly nápady, do Barcelony přivezlo iPhone 6 s Androidem

ZTE došly nápady, do Barcelony přivezlo iPhone 6 s Androidem

Stánek společnosti ZTE patřil na MWC k těm nejhezčím. Jen škoda, že to samé nemůžeme napsat o dvou nových modelech, které kopírují nový iPhone 6 a vůbec se za to nestydí.

Společnost ZTE měla na letošním Mobile World Congressu velmi pěkný stánek, při jehož navrhování se designeři celkem vyřádili. Navíc zde neustále probíhal nějaký program, takže o pozornost kolemjdoucích nebyla nouze. To už se ale nedá říci o dvojici vystavovaných novinek s označením Blade S6 & Blade S6 Plus. Už samotný název působí tak trochu jako vykrádačka označení nového top modelu od Samsungu říznutého trochou názvosloví z iPhonu.


„Já jsem ZTE Blade S6 Plus, a s iPhonem 6 Plus nemám nic společného“

  

ZTE však zašlo ještě dále, protože oba modely jsou jasnými kopiemi jablečných smartphonů. Po hardwarové stránce se přitom jedná o poměrně použitelné smartphony s dobře odladěným systémem, nicméně neschopnost výrobce přijít s vlastním designem je sráží hluboko k zemi. A ať mi nikdo netvrdí, že v ZTE neumějí dělat design – jejich prémiová modelová řada Nubia je jasným důkazem, že s dobrými nápady přicházet umějí, ale u Blade S6 & Blade S6 Plus se jim asi příliš inovovat nechtělo.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. Silver (neregistrovaný)

  Nemohl jsem z toho jak vám mobil padal z ruky a pak jste s ním hodil :D :D :D :D

  • Johny (neregistrovaný)

   JJ :D to mi taky pobavilo :D Myslim že by k tomu takle redakce měla běžně přistupovat :D

 2. Johny (neregistrovaný)

  A tady se dostáváme k těm mnou zmiňovaným pruhům na zádech. Když ty telefony otočí, tak je hezky vidět ten rozdíl.

 3. nove ZTEcka na tohtorocnom MWC ma zaujali asi najviac z toho vsetkeho co tam bolo ponuknute a ukazane…

 4. Michal (neregistrovaný)

  No prosim a pak že to bez těch odporných pruhů nejde.

 5. RH (neregistrovaný)

  A to bylo řečí že Samsung je kopie Iphone což rozhodně pravda neni. A když tu máme totální kopii tak se tu ani jeden krikloun neozve. Asi je jejich sportem hanit jen Samsung.

  Pruhy nemá, ale taky jde o to jak na tom bude se signalem.

 6. Lord de Wolf

  Všechno je to o penězích. Takhle můžete mít iShit za 1/3 cenu :) V tramvaji to stejně blondýny nepoznají a budete za borce… :D

 7. Martin P. (neregistrovaný)

  Upřímně řečeno pro koncového uživatele užitečné nápady došly napříč celým trhem.

  • No autorizovat uživatele zároveň s probuzením je velmi dobrý nápad (aneb iTouch&teoretický spol.), věc která má reálný dopad na běžné užívání a zvyšuje komfort (pro mnohé i bezpečnost), ale jinak souhlas. Také čekám, kdy se začne vývoj opakovat, malé výkonné přístroje, HW klávesnice, přístroje se zvýšenou fyzickou odolností, ono to přijde, ale zatím se výrobci brání, sekat do formy nové černé placky je tak jednoduché….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).