Domů » Bleskovky » S nákupem nového počítače počkejte. Intel letos představí „bezpečné“ procesory

S nákupem nového počítače počkejte. Intel letos představí „bezpečné“ procesory

Máte v plánu pořídit si v letošním roce nový počítač? Možná bude moudřejší nějaký čas počkat. Intel se aktuálně potýká s řešením zranitelností Meltdown a Spectre u všech svých stávajících procesorů a zatím příliš velké úspěchy neslaví; nedávno dokonce doporučil přestat instalovat uvolněné záplaty, neboť mohou v některých případech vést k neočekávaným restartům zařízení.

Šéf Intelu Brian Krzanich v minulém týdnu v hovoru k investorům prohlásil, že jeho firma již přišla na dlouhodobé řešení a bude jej aplikovat do upgradovaných procesorů, s nimiž dorazí v průběhu letošního roku. Zda se bude jednat o novou generaci, nebo o novou revizi těch současných, však ředitel Intelu neprozradil.

I tak tato informace společně se zveřejněnými finančními výsledky za poslední kvartál uspokojila investory natolik, že akcie Intelu vystřelily vzhůru, dokonce nad úroveň před objevením zranitelností Spectre a Meltdown.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ano, pockejte ale ne kvuli bezpecnosti ale ze ty stare “nebezpecne” citelne zlevni. Pritom u domacich pocitacu se nedaji ocekavat nejake hromadne utoky

  2. Proč čekat, když máme nejen bezpečné, ale i bez backdooru CPU normálně na trhu, AMD?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).