Domů » Bleskovky » Nadějná konkurence Adobe? Grafické programy Affinity nyní s 50% slevou a prodlouženým zkušebním obdobím

Nadějná konkurence Adobe? Grafické programy Affinity nyní s 50% slevou a prodlouženým zkušebním obdobím

Pokud čas od času potřebujete vytvořit nějakou grafiku nebo upravit fotky, možná vás zaujme aktuální nabídka společnosti Serif, která stojí za programy Affinity Designer, Affinity Photo a Affinity Publisher. Jedná se o trojlístek v podobě nástrojů pro úpravu fotografií, vektorovou grafiku a sazbu textu. Vývojářské studio nyní rozeslalo newsletter, ve kterém informuje o speciální nabídce v reakci na složitou situaci s pandemií koronaviru.

affinity photo
Photo a Designer jsou k dispozici také pro iPad

Serif nyní přišel s prodlouženou zkušební dobu na všechny své programy v délce 90 dnů. Další skvělou zprávou je také 50% sleva v případě nákupu licencí. Ta platí i na další kreativní obsah v podobě příplatkových nástrojů nebo šablon. Podobná akce proběhla už loni.

Vzhledem k tomu, že situace se o mnoho nezlepšila, rozhodli se angličtí vývojáři akci zopakovat a podpořit tak kreativce v nouzi. Prodloužené zkušební období mohou znovu čerpat i uživatelé, kteří tuto výhodu využili už v loňském roce.

Affinity 1.8 is live!

Běžná zkušební doba těchto programů je 10 dní, navýšení je tedy velmi velkorysé. Akční cena ve verzích pro Windows i Mac je 649 Kč, verze pro iPad pak vyjde na 249 Kč (pro iPad je zatím k dispozici pouze Photo a Designer). Vzhledem k tomu, že se jedná o nástroje, které často mohou zastoupit i velmi drahé programy z produkce Adobe, ceny jsou téměř směšné.

Ačkoliv Adobe trhu s grafickými nástroji dlouhodobě dominuje, Affinity by do těchto stojatých vod mohlo přinést trochu čerstvého větru. Možná neumí úplně všechno tak dokonale jako produkty Adobe, jejich cena je ale diametrálně odlišná a množství funkcí pro mnoho uživatelů dostatečné. Minimálně to stojí za zkoušku!

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

5 komentářů

 1. Naopak. Affinity je na iPadu lepší než Adobe Photoshop – myslím tu plnou verzi desktopoveho programu. Která bohužel má plno chyb a není dokonale navržena pro dotykové ovládání – také nenabizi úplně to samé jako na PC.
  Takže tato akce je velmi dobrá a ten soft stojí za nákup.

  • “ Adobe Photoshop – myslím tu plnou verzi desktopoveho programu“ – „nenabizi úplně to samé jako na PC.“

   Takže jen v tom udělam trochu jasno:
   Na iPadu pokud vím neběží plná verze desktopového Photoshopu. Affinity pro iPad je lepší, než Photoshop pro iPad. Affinity pro iPad i desktop je horší než Photoshop pro desktop.

 2. Ja pouzivam na fotky na kompu Luminar 4. Ale zkusim to. Nema nekdo zkusenosti s obojim pro porovnani?

  • To bohužel nemám, ale zaměřením je to trochu jinde. Luminar je, podobně jako třeba Lightroom, zaměřený na celkovou správu fotek, zatímco Affinity si z toho bere pouze segment úprav. Zatímco v Luminaru (pokud vím, nepracuji s nim), máš více vrstev takových těch klasických controls u fotek, tohle je v affinity relativně basic, ale na druhou stranu s těmi fotkami pak můžeš podobně pracovat jako ve Photoshopu. Hodně teda v důsledku záleží na tom, jakej je tvůj workflow a co s těma fotkama děláš. Jestli tě víc zajímá fotka a její jakási „raw“ kvalita, prostě pracuješ jen s tím, co jsi vyfotil, nebo je pro tebe důležitá i třeba konečná editace ve smyslu přidávání nových elementů do fotografie.

 3. Affinity Photo mám a ještě jsem ho nepoužil – tedy vlastně ano, jednou, jen abych zjistil, že neumí pracovat s cr3 RAW soubory, takže zpět k free CPP, který to umí…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).