Domů » Bleskovky » Nabídnou Windows Phone 7.8 více než jen novou hlavní obrazovku?

Nabídnou Windows Phone 7.8 více než jen novou hlavní obrazovku?

Už od červnové keynote na vývojářské konferenci v San Franciscu, kde Microsoft představil nadcházející systém Windows Phone 8, se hojně diskutuje o tom, jak nakonec dopadnou majitelé zařízení první a druhé generace. Zástupci společnosti jim sice slíbili cenu útěchy v podobě aktualizace na verzi 7.8, kromě nové obrazovky Start k ní ale neuvedli žádné další podrobnosti a na jakékoliv dotazy ze strany novinářů a veřejnosti na toto téma odpovídali jen velmi vyhýbavě.

 

Alespoň malou naději na více funkcí přinesl výrok produktového manažera Microsoftu Larryho Liebermana, který na TechEdu 2012 prohlásil:

„Přinesou Windows Phone 7.8 nové funkce, ke kterým byste mohli coby vývojáři přistupovat? Možná, ale ještě jsme žádné nezveřejnili. Vše, co jsme dosud oznámili, je nová obrazovka Start. Je mi líto, zatím není co dodat. Ptáte se mě na otázku, na kterou nemohu odpovědět.“

Zda se jedná jen o nechtěnou nahrávku spekulacím, nebo o skutečné prořeknutí, ukáže až čas. Co si o celé záležitosti myslí naši čtenáři?

Zdroj: Microsoft (via WPCentral)

Miroslav Havlíček

11 komentářů

 1. x (neregistrovaný)

  Dodejme jen že uživatelé si to hodně přejí … [odkaz]

  uvidíme co na MS

 2. Fireman (neregistrovaný)

  Pokud Windows Phone 7.5 po upgradu na Windows Phone 7.8 přinesou jen nový „start“, pak to asi spoustě lidí jako útěcha stačit nebude. Stejně tak jako nové jazykové lokalizace, které si dovedu představit že se objeví mi nepříjdou jako zajímavé, protože já tam již češtinu mám a třeba korejština mě nezajímá.

  Pokud by s novým Startem přišela třeba i podpora multitaskingu a nový Skype už by tak dával smysl, pak by to už za úvahu stálo. V opačném případě se budu poohlížet po nových telefonech…

  • ja dufam v lepsi multitasking.. aspon to

  • janac_marek

   Ale to je práve to, čo podľa mňa nepríde kvôli tomu, že tam nebude nové jadro.

   Žiaľ :(

  • x (neregistrovaný)

   V plný multitásking bych moc nedoufal (ono to že minimum pro WP8 (s plným multitáskingem) je dualcore má nějaký důvod), a osobně mi nijak nechybí.

   Ale asi se dá čekat že přijde IE10, integrovaný Skype (na úrovni kontaktů a chatu), nová Skype aplikace včetně příchozích hovorů (což by bylo možné teď), UI, předělané některé standardní aplikace (snad aspoň kalendář) a možná povolení nativního kód pro vývojáře (nativní kód je WP možný už teď, ale není přístupný pro běžné vývojáře).

  • jouhoumou (neregistrovaný)

   Přál bych si USB storage, přeci jen WP7.8 je již „mrtvá“, takže uvolnění/unlock by neuškodil ani mrkvosoftu, jelikož WP8 už stejně běží na jiném jádru :)

  • Nejsem si jistý, že minimum pro WP8 je dualcore. To tvrdí novináři, ale v prezentaci WP8 to zcela jistě nezaznělo, dával jsem na to pozor.

   Bylo by to nelogické, protože např. Nokia řekla, že půjde s cenou Lumií ještě podstatně níž, než kde je Lumia 610. To jako u levnějších telefonů setrvají ještě další dva roky u WP 7.8 bez jakéhokoliv upgrade?

  • x (neregistrovaný: Jak si prisel na to ze ve WP8 bude plny multitasking? Microsoft jen řekl ze na pozadi bude moct bezet aplikace využívající GPS a VOiP aplikace. Tot vse…

  • x (neregistrovaný)

   V prezentaci zaznělo že WP8 je dělán na Snapdragony S4 Plus (což jsou dual a quad core procesory). Je pochopitelně možné, že MS vydá nějakou méně náročnou verzi (jako bylo Tango) pro single core, ale myslím že i tak bude NT base systém WP8 mnohem náročnější než CE based WP7. Tedy myslím že rozhodně nepojede na 800MHz single core s 256MB RAM.

   Nokia uvedla že uvede ještě levnější telefon než je Lumia 610, ale předpokládá se spíše že bude mít WP7.8.

   Nikde nezaznělo, že WP7.8 už nedostane žádné updaty (pravda asi to bude poslední velký), naopak zaznělo že WP7.x je bude nadále podporovaný.

   FREDYSZ: To je pravda, ale tím spíš bych plný multitásking nečekal v WP7.8

  • Oslík (neregistrovaný)

   Nééé, informace, že všechny telefony první vlny WP8 pojedou na MSM8960 (Krait čili S4 Plus, 2 jádra) přišla od Qualcommu asi dva dny po prezentaci. S tím, že později mohou přijít další SoC i jiných výrobců.

   V prezentaci řekli pouze:

   – Belfiore, že WP8 podporuje až 64 jader.

   – Leech, že v první vlně bude jen Qualcomm.

   Toť vše. Možnost jednojader nikdo nevyloučil.

 3. Intuitivně bych řekl, že WP 7.8 toho musí nabídnout víc, protože jinak by to byla moc velká facka pro uživatele.

  Jenomže stejně tak mi intuice říkala, že WP 8 prostě aspoň na Lumii 900 jet musí, jinak by to byla moc velká facka pro uživatele a Nokii.

  No, zdá se, že Microsoft uživatele fackuje na potkání a s neskrývanou chutí, takže možné je všechno.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).