Domů » Bleskovky » Na smartphony Asus Zenfone míří Android 12. Které modely se dočkají?

Na smartphony Asus Zenfone míří Android 12. Které modely se dočkají?

Společnost Asus zveřejnila plán aktualizací na nejnovější systém Android 12 u svých zařízení. Tato aktualizace zdědila hlavní funkční změny představené v oficiální verzi systému Android 12 a pokračuje v oblíbených funkcích pro správu baterie a optimalizace výkonu od společnosti Asus.

Asus ZenFone 8 Flip recenze
Asus Zenfone 8 Flip

V případě modelů Zenfone zahrnuje také změny specifické pro prostředí ZenUI, které umožňují snadnější navigaci, zjednodušené ovládací panely, zvýšenou viditelnost pro lepší ovládání a více možností přizpůsobení.

Aktualizace na Android 12 čeká relevantní modely nejpozději příští rok

Aktualizace na Android 12 se týká modelů Zenfone 8, Zenfone 8 Flip, Zenfone 7, Zenfone 7 Pro, ROG Phone 5, ROG Phone 5 Ultimate, ROG Phone 5s, ROG Phone 5s Pro, ROG Phone 3 a ROG Phone 3 Strix Edition.

Pro řadu Zenfone 8 bude Android 12 k dispozici od prosince 2021. V prvním čtvrtletí roku 2022 bude následovat aktualizace pro herní smartphony ROG Phone 5 a 5s. Upgrade pro řadu Zenfone 7 a ROG Phone 3 se očekává v první polovině roku 2022.

Dominik Vlasák

4 komentářů

  1. Miroslav Rajský

    Asus již nikdy více. Dva roky starý model Rog Phone 2, který stál 23 tisíc, má stále Android 10. Takhle si podporu výrobce opravdu nepředstavuji.

    • Dobrý večer, mobily od Asus používám několik let a jsem spokojená . Vždy mezi prvními aktualizace na nový android. Po Lumia 735 jsem zakoupila Zenfone 3 , potom zen. 5z. zen 6 , zen 7 a teď zen 8 flip. Rovněž dcera používá tyto mobily , teď zen 8. Přeji hezký večer.

    • Asus neměl špatné telefony, ale jejich podpora je opravdu mizerná. Na tablety téměř zapomněli, včetně oprav bugů a telefony dostali max jeden upgrade. Pravidelné měsíční aktualizace jsem také nedostával. Ale jinak po HW stránce jsem byl spokojený.

  2. ASUS už nikdy,u dvou modelů Zenfone 5 bylo třeba vyměnit základovou desku, což se finančně opravdu nevyplatí.MT za 9000,- Kč a je po něm do tří let! NEDOPORUČUJI!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).