Domů » Bleskovky » Na mobily letos vyjde pokračování PUBG. Bojovat se bude v budoucnosti

Na mobily letos vyjde pokračování PUBG. Bojovat se bude v budoucnosti

Svět PlayerUnknown‘s Battlegrounds (PUBG) se ještě letos rozšíří o novou mobilní hru s názvem PUBG: New State, která hráče oblíbeného režimu battle royale přenese do futuristických kulis. Za vývojem tentokrát nestojí čínský Tencent jako v případě PUBG Mobile, nýbrž přímo PUBG Studio, tedy tvůrci původní počítačové a konzolové verze.

pubg new state 1

Píše se rok 2051…

Tvůrci se rozhodli zasadit hru do roku 2051, tedy řadu let po „událostech“ původní hry, která se odehrává v blíže nespecifikované současnosti. Vývojáři lákají například na zbrusu novou mapu nazvanou Troi či nové zbraně a vozidla z blízké budoucnosti, mezi nimiž nebudou chybět například drony či speciální bojové štíty.

Nepřehlédněte: Legendární Lara Croft hlásí comeback. Příští rok na mobily dorazí Tomb Raider Reloaded

Z dostupných obrázků lze hru přirovnat například k některým dílům Call of Duty (Black Ops 3 a 4), které se rovněž odehrávaly v nepříliš vzdálené budoucnosti, čemuž odpovídalo i vojenské vybavení.

PUBG: NEW STATE Pre-registration | PUBG

Důvěrně známou hratelnost chtějí tvůrci osvěžit možností modifikovat zbraně v průběhu zápasu, což mohou hráči znát například z konkurenčního Apex Legends.

Co nového ve světě PUBG?

Vývojáři slibují, že PUBG: New State nabídne detailnější vhled do propojeného světa série PUBG, do níž nepatří pouze první díl z roku 2017, ale třeba i chystaný příběhový titul The Callisto Protocol, který by měl dorazit na PC a konzole v roce 2022. Zdá se tedy, že ve světě PUBG půjde o víc než jen pouhou likvidaci protivníků teflonovou pánví.

PUBG: New State dorazí někdy v průběhu roku 2021 na iOS i Android, přičemž vydání plné verze by mělo předcházet několik kol alfa testování.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).