Domů » Bleskovky » Na každém novém Androidu musí být dostupná funkce Digitální pohoda

Na každém novém Androidu musí být dostupná funkce Digitální pohoda

Součástí Androidu 9 a 10 je funkce Digitální pohoda (někdy také Digitální rovnováha), díky které si může uživatel zkontrolovat, kolik času na smartphonu tráví, a v jakých aplikacích. Tato funkce byla dosud volitelná, nová verze dohody Google Mobile Services (GMS) pro výrobce smartphonů však stanovuje povinnost tuto funkci do systému instalovat.

digitální rovnováha

Google netrvá na tom, aby bylo použité jeho řešení, bude akceptovat i jiné formy „digitální pohody“ od výrobců, pokud nabídnou stejnou sadu funkcí. Součástí této funkce má být i rodičovská kontrola, skrze kterou má být možné sledovat čas strávený na zařízení u ostatních členů rodiny, typicky dětí. Podle nové dohody musí tyto funkce obsahovat všechny telefony představené nebo aktualizované po 3. září letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mandus
Uživatel
mandus
Offline

Digitální rovnováha se to jmenuje (pixel 3).