Domů » Bleskovky » Na každém novém Androidu musí být dostupná funkce Digitální pohoda

Na každém novém Androidu musí být dostupná funkce Digitální pohoda

Součástí Androidu 9 a 10 je funkce Digitální pohoda (někdy také Digitální rovnováha), díky které si může uživatel zkontrolovat, kolik času na smartphonu tráví, a v jakých aplikacích. Tato funkce byla dosud volitelná, nová verze dohody Google Mobile Services (GMS) pro výrobce smartphonů však stanovuje povinnost tuto funkci do systému instalovat.

digitální rovnováha


Google netrvá na tom, aby bylo použité jeho řešení, bude akceptovat i jiné formy „digitální pohody“ od výrobců, pokud nabídnou stejnou sadu funkcí. Součástí této funkce má být i rodičovská kontrola, skrze kterou má být možné sledovat čas strávený na zařízení u ostatních členů rodiny, typicky dětí. Podle nové dohody musí tyto funkce obsahovat všechny telefony představené nebo aktualizované po 3. září letošního roku.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Digitální rovnováha se to jmenuje (pixel 3).

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *