Na iPhone X konečně půjde vyměnit součástka, kvůli které se musel měnit celý telefon

Ještě donedávna nebylo možné měnit na iPhonech TrueDepth kamerku, která zabezpečuje funkci Face ID. Nahrazení této důležité součástky nebylo možné nejen v domácích podmínkách, ale ani v oficiálních servisech Apple – v případě poškození firma z Cupertina sahala k výměně celého telefonu. To bylo nepříjemné zejména pro majitele telefonů se skončenou zárukou, jelikož neměli žádnou šanci na opravu a jediným řešením bylo zakoupení nového zařízení.jumpstory fingerprint scanner ctecka otisku prstu bezpecnost iphoneNepřehlédněte

Čtečka otisků se na iPhone jen tak nevrátí. Apple zůstane věrný Face ID

TrueDepth jde konečně opravit i na iPhonu X

Apple v této věci „vyměkl“ letos v únoru, kdy povolil autorizovaným poskytovatelům servisu TrueDepth kamerku měnit. Bohužel nemyslel na iPhone X, který v roce 2017 přišel s touto technologií jako první a žádný takový telefon v oběhu již nepochybně není krytý zárukou. Naštěstí Apple couvnul i podruhé a iPhone X do této nabídky dodatečně zařadil. Nově tak servisy mohou tuto komponentu měnit na jakémkoliv iPhonu, který zmíněnou technologií disponuje.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku