Servisy konečně dostanou možnost měnit klíčovou komponentu iPhonů

Mnoho komponent nelze u iPhonů z údajně bezpečnostních důvodů vyměnit jen tak – když pomineme strasti neoficiálních servisů při shánění originálních dílů, je také zapotřebí disponovat zvláštními servisními nástroji. Donedávna dokonce nebylo možné mimo servis Applu vyměnit displej u iPhonu 13, i když byl po ruce náhradní, neboť pak přestalo fungovat Face ID, které s displejem zdánlivě nesouvisí. V tomto omezení Apple nakonec ustoupil a nyní dokonce chystá další vstřícný krok vůči servisním střediskům.

Oprava Face ID namísto výměny celého zařízení

Dosud nebyla výměna Face ID kamery možná ani prostřednictvím Apple Storu. Pokud u ní došlo k závadě, Apple automaticky vyměňoval celý přístroj. Nově by však autorizovaní poskytovatelé servisu Apple měli dostat možnost tuto komponentu měnit. Tento krok by měl vést ke snížení uhlíkové stopy, neboť díky němu bude možné spoustu zařízení opravit bez nutnosti jejich zasílání ze servisu na jiná, ještě odbornější místa. Tato novinka se má vztahovat na iPhone Xs a novější.

Zatím nejde o oficiální prohlášení, nicméně podle serveru MacRumors, který se odvolává na interní informace od spolehlivých zdrojů, se jedná prakticky o hotovou věc.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku