Sledujte nás na YouTube

Na iPhone 7 Plus si počkáte. Víme, kdy do ČR dorazí další kusy

Sehnat klasický iPhone 7 se 4,7″ displejem (recenze) není zas takový problém, u této varianty jsou zatím nedostatkové pouze kusy v lesklé a matné černé, v případě iPhonu 7 Plus je však situace o poznání horší a v nadcházejících dnech se nezlepší.

Jak jsme vás již informovali, v době zahájení prodeje byl iPhone 7 Plus silně nedostatkovým zbožím a do České republiky se dostalo jen několik desítek kusů, které si rozdělili operátoři a autorizovaní prodejci. Jinými slovy, dostalo se pouze na hrstku nejrychlejších.

Oficiální české ceny nových iPhonů

 VerzeiPhone 7iPhone 7 Plus
32 GB21 190 Kč24 990 Kč
128 GB24 390 Kč28 190 Kč
256 GB27 590 Kč31 390 Kč (včetně DPH)

Jak jsme nyní zjišťovali, s dostupností iPhone 7 Plus to zatím příliš pozitivně nevypadá. Apple.cz hlásí vyprodáno (k odeslání za 3 – 4 týdny) a obdobná situace je i u resellerů a operátorů. T-Mobile například ve volném prodeji iPhone 7 Plus zatím ani nenabízí; kusy, které dostane, putují k těm, kteří se upsali na 2 nebo 3 roky, případně prodloužili smlouvu. Jak nám bylo sděleno na infolince, v den zahájení prodeje (minulý pátek) dostal T-Mobile pouze 10 kusů iPhone 7 Plus.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách
iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách

Nejoptimističtější odhady hovoří o tom, že by další kusy iPhone 7 Plus měly dorazit příští pátek 7. října; tento termín ostatně před několika okamžiky potvrdil i další prodejce – Alza.cz. Je ale možné, že se datum ještě může změnit, a to oběma směry.

Jak na nákup iPhonu z Německa?

Další možností, jak iPhone 7 Plus pořídit, je rezervovat si jej v některém z německých Apple Store a pak si pro něj dojet. Zde se nové kusy naskladňují/uvolňují každý den od 06:00. Ideální je tedy nastavit si budíka na 5:55, přejít na tuto stránku, vybrat vám nejbližší Apple Store a ověřit, zda vám náhodou po šesté ráno rezervační systém nenabídne váš vytoužený kus.

iphone_rezervace
Rezervace iPhone 7 Plus v matně tmavé barvě (256 GB) v jednom z německých obchodů

Z Prahy je to nejblíže do Drážďan, nicméně nejvíce kusů se vždy naskladňuje v berlínském Apple Store. Při nákupu z Německa je ale nutné počítat s roční (mezinárodní) záruční lhůtou, druhý rok pak můžete reklamovat v Německu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

13 komentářů

 1. Co na to říct? Snad jen, že je to pořádná fraška, nic jiného…

  • Co máš přesně na mysli?

   • S velkou slávou zahajujeme prodej 23.9. bouhužel ale žádné telefony nebudeme mít k dispozici… Takže svých 30000 můžete utratit už 23.9. ale telefon dostanete až za měsíc, možná… :D Ale dostanete iFakturu a každej večer se na ni můžete dívat jak na svatej obrázek…

   • To mi přijde, že je úplně běžné při jakémkoli uvedení čehokoli do prodeje. A nejen to, i po několika měsících od zahájení prodeje mohou být týdny a měsíce čekačka, např. i u obyč sériových vozidel, když prostě poprávka převyšuje produkci.
    Ale nazývat toto fraškou? No možná, proč ne. Fraška u Škody, fraška u One+, fraška u Samsungu, všude samá fraška. Ty máš asi těžký život:)

 2. PN (neregistrovaný)

  Hlavně ono to zní velmi dobře. Vydá se nový telefon a nelze uspokojit zájemce. To že je nelze uspokojit protože se tel ve skutečnosti ještě nevyrobil nebo že není jen na skladě je jedno. Hlavní je to dobře napsat :)

 3. Ewers (neregistrovaný)

  Uni už to nehul a věnuj se realitě. 10 ks pro T-mobile je opravdu počet hodný světové firmy a její novinky.

  • Co má co Apple společného s tím, kolik tento gigant alokuje jednotek na jednotlivé trhy?:) Němec je pro něj (logicky) holt prioritnější.

   • Ewers (neregistrovaný)

    “Alokuje jednotek”. Nejen, že jsi sebestředný egocentrik, ale ještě se rád čteš,že? Smutné na tom je, že těm svým blábolům sám i věříš. Více studuj dění kolem mobilních telefonů a cizí slova užívej v akademické kavárně nebo na fakultě. Tady jsi s tím pouze k smíchu.

  • Tak na Evropu Apple kašle, prioritně uspokojí USA a cínu, pro něj nejdůležitější trhy, nebo je to jinak?
   Kazdopadne stačí počkat až počáteční nadšení opadne a tak za dva měsíce bude 7-ka normálně k dostání, má to výhodu, do té doby výrobce vychytá mouchy, viz. články které se krátce po uvedení objevily všude

 4. Kdo nechce čekat a vyhovuje mu android může si nechat poslat tuto zdařilou kopii Kopie iPhonu 7 s pohádkovou výbavou stojí 6 tisíc: http://mobil.idnes.cz/redir.aspx?c=A160926_140452_telefony_oma&x=socialky_android_z

  Jako stát iPhone 7 baťovských 14999,- v 32GB trochu slevim že svých zásad, tedy do telefonu co mi vydrží tak rok, nedat víc jak 12k a jdu do něj ale za tuhle kapacitu prostě 21k Apple nedám, být jsem byl vždy s jejich výrobky (naposledy iP5 a iPadmini) spokojen.
  Ta kopie se mi designově zamlouvá stejně tak iP7 a s androidem jsem zatím spokojen ale stávající 5.2 v 5″ těle mi zatím vyhovuje, šlape výtečné a nemám potřebu to měnit.

  • Sabina (neregistrovaný)

   Doufám, že to nemyslíš vážně :D, to už si radši koupím výkonej android než si hrát na to, že mám iphone a když po mě bude chtít někdo volat přes facetime tak smolík :D. Koupit si fake v oblasti electra mi přijde totálně mimo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *