Domů » Bleskovky » Na iPhone 7 Plus si počkáte. Víme, kdy do ČR dorazí další kusy

Na iPhone 7 Plus si počkáte. Víme, kdy do ČR dorazí další kusy

Sehnat klasický iPhone 7 se 4,7″ displejem (recenze) není zas takový problém, u této varianty jsou zatím nedostatkové pouze kusy v lesklé a matné černé, v případě iPhonu 7 Plus je však situace o poznání horší a v nadcházejících dnech se nezlepší.

Jak jsme vás již informovali, v době zahájení prodeje byl iPhone 7 Plus silně nedostatkovým zbožím a do České republiky se dostalo jen několik desítek kusů, které si rozdělili operátoři a autorizovaní prodejci. Jinými slovy, dostalo se pouze na hrstku nejrychlejších.

Oficiální české ceny nových iPhonů

 Verze iPhone 7 iPhone 7 Plus
32 GB 21 190 Kč 24 990 Kč
128 GB 24 390 Kč 28 190 Kč
256 GB 27 590 Kč 31 390 Kč (včetně DPH)

Jak jsme nyní zjišťovali, s dostupností iPhone 7 Plus to zatím příliš pozitivně nevypadá. Apple.cz hlásí vyprodáno (k odeslání za 3 – 4 týdny) a obdobná situace je i u resellerů a operátorů. T-Mobile například ve volném prodeji iPhone 7 Plus zatím ani nenabízí; kusy, které dostane, putují k těm, kteří se upsali na 2 nebo 3 roky, případně prodloužili smlouvu. Jak nám bylo sděleno na infolince, v den zahájení prodeje (minulý pátek) dostal T-Mobile pouze 10 kusů iPhone 7 Plus.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách
iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách

Nejoptimističtější odhady hovoří o tom, že by další kusy iPhone 7 Plus měly dorazit příští pátek 7. října; tento termín ostatně před několika okamžiky potvrdil i další prodejce – Alza.cz. Je ale možné, že se datum ještě může změnit, a to oběma směry.

Jak na nákup iPhonu z Německa?

Další možností, jak iPhone 7 Plus pořídit, je rezervovat si jej v některém z německých Apple Store a pak si pro něj dojet. Zde se nové kusy naskladňují/uvolňují každý den od 06:00. Ideální je tedy nastavit si budíka na 5:55, přejít na tuto stránku, vybrat vám nejbližší Apple Store a ověřit, zda vám náhodou po šesté ráno rezervační systém nenabídne váš vytoužený kus.

iphone_rezervace
Rezervace iPhone 7 Plus v matně tmavé barvě (256 GB) v jednom z německých obchodů

Z Prahy je to nejblíže do Drážďan, nicméně nejvíce kusů se vždy naskladňuje v berlínském Apple Store. Při nákupu z Německa je ale nutné počítat s roční (mezinárodní) záruční lhůtou, druhý rok pak můžete reklamovat v Německu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments