Domů » Bleskovky » Na iPhone 7 Plus si počkáte. Víme, kdy do ČR dorazí další kusy

Na iPhone 7 Plus si počkáte. Víme, kdy do ČR dorazí další kusy

Sehnat klasický iPhone 7 se 4,7″ displejem (recenze) není zas takový problém, u této varianty jsou zatím nedostatkové pouze kusy v lesklé a matné černé, v případě iPhonu 7 Plus je však situace o poznání horší a v nadcházejících dnech se nezlepší.

Jak jsme vás již informovali, v době zahájení prodeje byl iPhone 7 Plus silně nedostatkovým zbožím a do České republiky se dostalo jen několik desítek kusů, které si rozdělili operátoři a autorizovaní prodejci. Jinými slovy, dostalo se pouze na hrstku nejrychlejších.

Oficiální české ceny nových iPhonů

 Verze iPhone 7 iPhone 7 Plus
32 GB 21 190 Kč 24 990 Kč
128 GB 24 390 Kč 28 190 Kč
256 GB 27 590 Kč 31 390 Kč (včetně DPH)

Jak jsme nyní zjišťovali, s dostupností iPhone 7 Plus to zatím příliš pozitivně nevypadá. Apple.cz hlásí vyprodáno (k odeslání za 3 – 4 týdny) a obdobná situace je i u resellerů a operátorů. T-Mobile například ve volném prodeji iPhone 7 Plus zatím ani nenabízí; kusy, které dostane, putují k těm, kteří se upsali na 2 nebo 3 roky, případně prodloužili smlouvu. Jak nám bylo sděleno na infolince, v den zahájení prodeje (minulý pátek) dostal T-Mobile pouze 10 kusů iPhone 7 Plus.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách
iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách

Nejoptimističtější odhady hovoří o tom, že by další kusy iPhone 7 Plus měly dorazit příští pátek 7. října; tento termín ostatně před několika okamžiky potvrdil i další prodejce – Alza.cz. Je ale možné, že se datum ještě může změnit, a to oběma směry.

Jak na nákup iPhonu z Německa?

Další možností, jak iPhone 7 Plus pořídit, je rezervovat si jej v některém z německých Apple Store a pak si pro něj dojet. Zde se nové kusy naskladňují/uvolňují každý den od 06:00. Ideální je tedy nastavit si budíka na 5:55, přejít na tuto stránku, vybrat vám nejbližší Apple Store a ověřit, zda vám náhodou po šesté ráno rezervační systém nenabídne váš vytoužený kus.

iphone_rezervace
Rezervace iPhone 7 Plus v matně tmavé barvě (256 GB) v jednom z německých obchodů

Z Prahy je to nejblíže do Drážďan, nicméně nejvíce kusů se vždy naskladňuje v berlínském Apple Store. Při nákupu z Německa je ale nutné počítat s roční (mezinárodní) záruční lhůtou, druhý rok pak můžete reklamovat v Německu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

13 komentářů

 1. Co na to říct? Snad jen, že je to pořádná fraška, nic jiného…

  • Co máš přesně na mysli?

   • S velkou slávou zahajujeme prodej 23.9. bouhužel ale žádné telefony nebudeme mít k dispozici… Takže svých 30000 můžete utratit už 23.9. ale telefon dostanete až za měsíc, možná… :D Ale dostanete iFakturu a každej večer se na ni můžete dívat jak na svatej obrázek…

   • To mi přijde, že je úplně běžné při jakémkoli uvedení čehokoli do prodeje. A nejen to, i po několika měsících od zahájení prodeje mohou být týdny a měsíce čekačka, např. i u obyč sériových vozidel, když prostě poprávka převyšuje produkci.
    Ale nazývat toto fraškou? No možná, proč ne. Fraška u Škody, fraška u One+, fraška u Samsungu, všude samá fraška. Ty máš asi těžký život:)

 2. PN (neregistrovaný)

  Hlavně ono to zní velmi dobře. Vydá se nový telefon a nelze uspokojit zájemce. To že je nelze uspokojit protože se tel ve skutečnosti ještě nevyrobil nebo že není jen na skladě je jedno. Hlavní je to dobře napsat :)

 3. Ewers (neregistrovaný)

  Uni už to nehul a věnuj se realitě. 10 ks pro T-mobile je opravdu počet hodný světové firmy a její novinky.

  • Co má co Apple společného s tím, kolik tento gigant alokuje jednotek na jednotlivé trhy?:) Němec je pro něj (logicky) holt prioritnější.

   • Ewers (neregistrovaný)

    „Alokuje jednotek“. Nejen, že jsi sebestředný egocentrik, ale ještě se rád čteš,že? Smutné na tom je, že těm svým blábolům sám i věříš. Více studuj dění kolem mobilních telefonů a cizí slova užívej v akademické kavárně nebo na fakultě. Tady jsi s tím pouze k smíchu.

  • Tak na Evropu Apple kašle, prioritně uspokojí USA a cínu, pro něj nejdůležitější trhy, nebo je to jinak?
   Kazdopadne stačí počkat až počáteční nadšení opadne a tak za dva měsíce bude 7-ka normálně k dostání, má to výhodu, do té doby výrobce vychytá mouchy, viz. články které se krátce po uvedení objevily všude

 4. Kdo nechce čekat a vyhovuje mu android může si nechat poslat tuto zdařilou kopii Kopie iPhonu 7 s pohádkovou výbavou stojí 6 tisíc: [odkaz]

  Jako stát iPhone 7 baťovských 14999,- v 32GB trochu slevim že svých zásad, tedy do telefonu co mi vydrží tak rok, nedat víc jak 12k a jdu do něj ale za tuhle kapacitu prostě 21k Apple nedám, být jsem byl vždy s jejich výrobky (naposledy iP5 a iPadmini) spokojen.
  Ta kopie se mi designově zamlouvá stejně tak iP7 a s androidem jsem zatím spokojen ale stávající 5.2 v 5″ těle mi zatím vyhovuje, šlape výtečné a nemám potřebu to měnit.

  • Sabina (neregistrovaný)

   Doufám, že to nemyslíš vážně :D, to už si radši koupím výkonej android než si hrát na to, že mám iphone a když po mě bude chtít někdo volat přes facetime tak smolík :D. Koupit si fake v oblasti electra mi přijde totálně mimo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).