Domů » Bleskovky » Na Ibize přišla o telefon, ten ale stále odesílá fotky nového majitele na Dropbox

Na Ibize přišla o telefon, ten ale stále odesílá fotky nového majitele na Dropbox

Chytré telefony jsou pro zloděje atraktivní materiál, je po nich poptávka a mají možnost je „sehnat“ na každém rohu. Pro poškozené je to větší problém než v minulosti, nejenže přijdeme o drahou hračku, ale musíme se bát i o mnoho osobních dat. Jedna taková nepříjemnost se stala německé turistce při návštěvě ostrova Ibiza, který je oblíbenou destinací našeho šéfredaktora. Po večerní akci se s přáteli rozhodli, že je čas koupat se bez plavek a věci zanechali na pláži. Její iPhone (oprava: podle EXIF informací u fotografií se jednalo o Desire S) byl, společně s dalšími věcmi odcizen neznámým pachatelem, nicméně zloděj zřejmě nebude z nejbystřejších, protože se ani neobtěžoval s obnovou továrních dat a nadále jej používá.


Ahoj, já jsem Hafid a mám rád auta…

Aktutální vlastník HTC Desire S se jmenuje Hafid, ale není jisté, zda jde přímo o zloděje nebo o oběť, která jej od někoho odkoupila. Tak či onak je vtipné, že telefon stále nebyl restartovan do výchozího nastavení a vesele odesílá nové fotografie na Dropbox. 

  

Původní majitelka tak našla řadu obrázků od nového vlastníka. Zřejmě to bere s humorem, protože si zřídila blog na serveru Tumblr, kam dává fotografie a videa pořízená telefonem, doplněná o vtipný komentář. S Hafidem si skutečně nedělá žádné servítky. Na některé snímky se můžete podívat níže, ale doporučuji zamířit na její blog, kde najdete více fotografií často doplněných o vtipné popisky.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments