Domů » Bleskovky » Na Ibize přišla o telefon, ten ale stále odesílá fotky nového majitele na Dropbox

Na Ibize přišla o telefon, ten ale stále odesílá fotky nového majitele na Dropbox

Chytré telefony jsou pro zloděje atraktivní materiál, je po nich poptávka a mají možnost je „sehnat“ na každém rohu. Pro poškozené je to větší problém než v minulosti, nejenže přijdeme o drahou hračku, ale musíme se bát i o mnoho osobních dat. Jedna taková nepříjemnost se stala německé turistce při návštěvě ostrova Ibiza, který je oblíbenou destinací našeho šéfredaktora. Po večerní akci se s přáteli rozhodli, že je čas koupat se bez plavek a věci zanechali na pláži. Její iPhone (oprava: podle EXIF informací u fotografií se jednalo o Desire S) byl, společně s dalšími věcmi odcizen neznámým pachatelem, nicméně zloděj zřejmě nebude z nejbystřejších, protože se ani neobtěžoval s obnovou továrních dat a nadále jej používá.


Ahoj, já jsem Hafid a mám rád auta…

Aktutální vlastník HTC Desire S se jmenuje Hafid, ale není jisté, zda jde přímo o zloděje nebo o oběť, která jej od někoho odkoupila. Tak či onak je vtipné, že telefon stále nebyl restartovan do výchozího nastavení a vesele odesílá nové fotografie na Dropbox. 


  

Původní majitelka tak našla řadu obrázků od nového vlastníka. Zřejmě to bere s humorem, protože si zřídila blog na serveru Tumblr, kam dává fotografie a videa pořízená telefonem, doplněná o vtipný komentář. S Hafidem si skutečně nedělá žádné servítky. Na některé snímky se můžete podívat níže, ale doporučuji zamířit na její blog, kde najdete více fotografií často doplněných o vtipné popisky.

David Podzimek

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Daniel Fibikar
Uživatel
Daniel Fibikar

Už jsem někde četl, že je to fake, fotky totiž nejsou z iPhone ale z dle EXIF dat z Desire S. Nevím co je na tom pravdy, ale spíš mi přijde, že se někdo snaží udělat senzaci ze lži.

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

Máte pravdu, už jsem se díval na EXIF a snímky pocházejí z HTC Desire S. V textu jsem to opravil :)

Tomáš Slavíček
Anonym
Tomáš Slavíček

Kdo ví, jak to bude… Hlavně se v každém článku opakuje a vyzdvihuje, že to byl Dropbox :)

Daniel Fibikar
Uživatel
Daniel Fibikar

@DAVID PODZIMEK, @JIŘÍ HRMA:

Já se také pobavil, nicméně je škoda, že to není založené na pravdě… Ta co si to vytvořila pořád tvrdí něco o iPhonu, ale fotky z iPhonu nejsou… asi to bude způsob jak se zviditelnit nebo něco takového… Možná bych asi něměnil nadpis, protože zavádí, blog je totiž založený jako krádež iPhone, spíš bych do zprávy uvedl update, že se s největší pravděpodobností jedná o fake, jelikož EXIF snímky pocházejí z Desire S.

weth
Anonym
weth

Jak pise Tomas Slavicek: Je to podivne a spise se mi to zda jako „reklama“ na Dropbox, resp. tuto funkci.

salam00n
Anonym
salam00n

co popisky k fotkam,ale ta diskusia dole… :D