Domů » Bleskovky » Na Androidu si nyní můžete zahrát hry pro legendární Nokii N-Gage

Na Androidu si nyní můžete zahrát hry pro legendární Nokii N-Gage

Herní telefony se mezi určitou skupinou uživatelů stále těší poměrně velké popularitě. Vysoký výkon a agresivní křivky bezpochyby budí pozornost, ale ne tak moc, jako tomu bylo v případě prvního herního telefonu, kterým byla legendární Nokia N-Gage. Netradiční tvar, nepraktické používání a hry na poměrně drahých kazetách sice napomohly jejímu rychlému konci, ale také jí zajistily legendární status.

Nokia N Gage
Nokia N-Gage si získala kultovní status i přes komerční neúspěch

Pakliže jste tento herní telefon vlastnili, máte nyní skvělou příležitost si na něj zavzpomínat, i když jen skrze emulátor pro operační systém Android. Ten nese název EKA2L1 a je k dispozici zcela zdarma. Tento emulátor můžete rovněž využít pro nasimulování prostředí Symbian S60v1, S60v3 a S60v5. Zahrát si tak můžete kultovní tituly jako Tony Hawk’s Pro Skater, Pathway to Glory, Red Faction nebo Call of Duty.

EKA2L1
Cena: zdarma

Nepřehlédněte – Recenze Nubia RedMagic 5G: stvořena pro hráče

Emulátor EKA2L1 má nicméně jednu zásadní nevýhodu. Pro spuštění starších herních titulů je nejprve nutné do telefonu nahrát příslušné systémové soubory Symbianu, což celý proces značně protahuje. Pro správné fungování emulátoru rovněž potřebujete 64bitový telefon s Androidem, minimálně 3 GB RAM, grafiku s podporou OpenGL ES 3.0 a výkonný procesor.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. To z nostalgie zkusím. Vždyť S60 mě provázela dobrých 10 let :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).