Na Androidu si nyní můžete zahrát hry pro legendární Nokii N-Gage

Nokia N Gage

Herní telefony se mezi určitou skupinou uživatelů stále těší poměrně velké popularitě. Vysoký výkon a agresivní křivky bezpochyby budí pozornost, ale ne tak moc, jako tomu bylo v případě prvního herního telefonu, kterým byla legendární Nokia N-Gage. Netradiční tvar, nepraktické používání a hry na poměrně drahých kazetách sice napomohly jejímu rychlému konci, ale také jí zajistily legendární status.

Pakliže jste tento herní telefon vlastnili, máte nyní skvělou příležitost si na něj zavzpomínat, i když jen skrze emulátor pro operační systém Android. Ten nese název EKA2L1 a je k dispozici zcela zdarma. Tento emulátor můžete rovněž využít pro nasimulování prostředí Symbian S60v1, S60v3 a S60v5. Zahrát si tak můžete kultovní tituly jako Tony Hawk’s Pro Skater, Pathway to Glory, Red Faction nebo Call of Duty.

EKA2L1
Cena: zdarma

Nepřehlédněte – Recenze Nubia RedMagic 5G: stvořena pro hráče

Emulátor EKA2L1 má nicméně jednu zásadní nevýhodu. Pro spuštění starších herních titulů je nejprve nutné do telefonu nahrát příslušné systémové soubory Symbianu, což celý proces značně protahuje. Pro správné fungování emulátoru rovněž potřebujete 64bitový telefon s Androidem, minimálně 3 GB RAM, grafiku s podporou OpenGL ES 3.0 a výkonný procesor.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku