Domů » Bleskovky » Potvrzeno: MWC v Barceloně se letos konat nebude

Potvrzeno: MWC v Barceloně se letos konat nebude

Aktualizováno 12. února ve 20:00: Původní obavy se potvrdily. Asociace GSMA před několika minutami kvůli obavám z nákazy koronavirem zrušila letošní ročník Mobile World Congressu v Barceloně. Původně se o „osudu“ letošního ročníku veletrhu mělo jednat až v pátek, nicméně rada se nakonec předčasně sešla už dnes. Prioritou bylo zajištění bezpečnosti účastníků.

MWC

Aktualizováno 12. února, 16:35: Zrušení účasti na MWC v Barceloně potvrdily další velké společnosti – jmenovitě Nokia, Vodafone, T-Mobile a Realme.

Původní text článku z 11. února

Letošní ročník veletrhu MWC je ve vážném ohrožení. Kvůli koronaviru se z něj odhlašuje jedna společnost za druhou, mezi posledními velkými jmény jsou Intel, Vivo, MediaTek nebo americký mobilní operátor AT&T. Důvod je u všech stejný – ochrana svých zaměstnanců, zákazníků a návštěvníků.

Seznam odhlášených už je natolik široký, že se začíná vážně hovořit o zrušení celého veletrhu; tento pátek má toto téma řešit přímo pořadatel akce GSMA. Ten musí brát v potaz, že kvůli obavám z koronaviru nebude menší nejen na straně vystavovatelů, ale i na straně návštěvníků. Počítalo se, že letošní ročník MWC navštíví více než 110 tisíc návštěvníků; pokud by byl veletrh zrušen, ztráty by mohly dosáhnout až 500 milionů eur.

NepřehlédněteSony, NVidia, TCL i Ericsson kvůli koronaviru ruší účast na MWC. Aktivity omezí i Samsung

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maxipes
Anonym
Maxipes
Offline

Jak prosím autor přišel na tu částku „až 500 milionů eur?“ Není to rýpačka, opravdu mne to zajímá.

Jméno*
Anonym
Jméno*
Offline

Samozřejmě to neví. Text je jen špatně přeložen od někoho kdo si s tím dal práci.

Mirek
Anonym
Mirek
Offline

Psali to například na AndroidCentral: „Canceling could lead to a loss of 492 million euros.“, takže z prstu si to autor asi nevycucal.

Maxipes
Anonym
Maxipes
Offline

Znovu a možná lépe. Netvrdím a netvrdil jsem, že se jedná o smyšlenou částku. Mne právě zajímá, jak se k ní někdo dopracoval.

cenoverozumnyepl
Anonym
cenoverozumnyepl
Offline

Je to prinos ekonomike regionu. Turizmus, kratkodobe pracovne miesta, ti ludia potom maju vyssiu kupnu silu. Jednoducho to niekto takto spocital.

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50
Offline

Stalo se to,co jsem předpokládal a je to logické.Lidský život je na prvním místě,prevence je důležitá,tedy zrušit.