Domů » Bleskovky » Potvrzeno: MWC v Barceloně se letos konat nebude

Potvrzeno: MWC v Barceloně se letos konat nebude

Aktualizováno 12. února ve 20:00: Původní obavy se potvrdily. Asociace GSMA před několika minutami kvůli obavám z nákazy koronavirem zrušila letošní ročník Mobile World Congressu v Barceloně. Původně se o „osudu“ letošního ročníku veletrhu mělo jednat až v pátek, nicméně rada se nakonec předčasně sešla už dnes. Prioritou bylo zajištění bezpečnosti účastníků.

MWC

Aktualizováno 12. února, 16:35: Zrušení účasti na MWC v Barceloně potvrdily další velké společnosti – jmenovitě Nokia, Vodafone, T-Mobile a Realme.

Původní text článku z 11. února

Letošní ročník veletrhu MWC je ve vážném ohrožení. Kvůli koronaviru se z něj odhlašuje jedna společnost za druhou, mezi posledními velkými jmény jsou Intel, Vivo, MediaTek nebo americký mobilní operátor AT&T. Důvod je u všech stejný – ochrana svých zaměstnanců, zákazníků a návštěvníků.

Seznam odhlášených už je natolik široký, že se začíná vážně hovořit o zrušení celého veletrhu; tento pátek má toto téma řešit přímo pořadatel akce GSMA. Ten musí brát v potaz, že kvůli obavám z koronaviru nebude menší nejen na straně vystavovatelů, ale i na straně návštěvníků. Počítalo se, že letošní ročník MWC navštíví více než 110 tisíc návštěvníků; pokud by byl veletrh zrušen, ztráty by mohly dosáhnout až 500 milionů eur.

NepřehlédněteSony, NVidia, TCL i Ericsson kvůli koronaviru ruší účast na MWC. Aktivity omezí i Samsung

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments