Domů » Bleskovky » Potvrzeno: MWC v Barceloně se letos konat nebude

Potvrzeno: MWC v Barceloně se letos konat nebude

Aktualizováno 12. února ve 20:00: Původní obavy se potvrdily. Asociace GSMA před několika minutami kvůli obavám z nákazy koronavirem zrušila letošní ročník Mobile World Congressu v Barceloně. Původně se o „osudu“ letošního ročníku veletrhu mělo jednat až v pátek, nicméně rada se nakonec předčasně sešla už dnes. Prioritou bylo zajištění bezpečnosti účastníků.

MWC

Aktualizováno 12. února, 16:35: Zrušení účasti na MWC v Barceloně potvrdily další velké společnosti – jmenovitě Nokia, Vodafone, T-Mobile a Realme.

Původní text článku z 11. února

Letošní ročník veletrhu MWC je ve vážném ohrožení. Kvůli koronaviru se z něj odhlašuje jedna společnost za druhou, mezi posledními velkými jmény jsou Intel, Vivo, MediaTek nebo americký mobilní operátor AT&T. Důvod je u všech stejný – ochrana svých zaměstnanců, zákazníků a návštěvníků.

Seznam odhlášených už je natolik široký, že se začíná vážně hovořit o zrušení celého veletrhu; tento pátek má toto téma řešit přímo pořadatel akce GSMA. Ten musí brát v potaz, že kvůli obavám z koronaviru nebude menší nejen na straně vystavovatelů, ale i na straně návštěvníků. Počítalo se, že letošní ročník MWC navštíví více než 110 tisíc návštěvníků; pokud by byl veletrh zrušen, ztráty by mohly dosáhnout až 500 milionů eur.

NepřehlédněteSony, NVidia, TCL i Ericsson kvůli koronaviru ruší účast na MWC. Aktivity omezí i Samsung

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Jak prosím autor přišel na tu částku „až 500 milionů eur?“ Není to rýpačka, opravdu mne to zajímá.

  • Samozřejmě to neví. Text je jen špatně přeložen od někoho kdo si s tím dal práci.

  • Psali to například na AndroidCentral: „Canceling could lead to a loss of 492 million euros.“, takže z prstu si to autor asi nevycucal.

   • Znovu a možná lépe. Netvrdím a netvrdil jsem, že se jedná o smyšlenou částku. Mne právě zajímá, jak se k ní někdo dopracoval.

   • cenoverozumnyepl

    Je to prinos ekonomike regionu. Turizmus, kratkodobe pracovne miesta, ti ludia potom maju vyssiu kupnu silu. Jednoducho to niekto takto spocital.

 2. Marek Studnicka

  Stalo se to,co jsem předpokládal a je to logické.Lidský život je na prvním místě,prevence je důležitá,tedy zrušit.

 3. MWC je zrusene!

 4. Skoda no, snad se nebude cekat az na to datum a nove mobily budou predstaveny v predstihu hehe.

  A ted co s olympiadou ? to bude asi horsi a mit vetsi nasledky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).