MWC 2021 se odehraje příští rok v březnu. Z části bude virtuální

MWC

Včera bylo oznámeno zrušení fyzické části slavného veletrhu spotřební elektroniky CES 2021, akce se sice uskuteční, avšak pouze virtuálně na webu. Podobný osud pravděpodobně čeká i největší mobilní veletrh MWC, byť jeho pořadatel zatím nehází do žita celou flintu, ale pouze její část.

MWC 2021 bude virtuální. Buď zcela nebo částečně

Zástupce asociace GSMA, která veletrh MWC pořádá, prozradil serveru TechRadar, že příští ročník se odehraje v březnu a bude obsahovat virtuální prvky. Bohužel v tuto chvíli není jasné, zda se bude jednat čistě o virtuální akci, nebo zda proběhne jakousi „hybridní“ formou. Pořadatelé MWC pečlivě monitorují situaci ohledně pandemie nemoci COVID-19, a přijímají rady od zdravotních a bezpečnostních expertů, stejně tak spolupracují s veletrhem Fira, na kterém se MWC každoročně odehrává.

Bohužel závěry jsou v tuto chvíli pouze obecné, neboť nelze předvídat, kam pandemie nového koronaviru do 1. března příštího roku dospěje. GSMA zatím vyvíjí komunikační plán, skrze který má všechny účastníky veletrhu flexibilně seznamovat s aktuální situací. Patrně se také dočkáme vytvoření virtuálního prostředí, které budou moci obvyklí účastníci veletrhu využít k vzájemné komunikaci. Zástupce GSMA v rozhovoru pro TechRadar uvedl, že díky MWC bylo v historii uskutečněno přes 2 miliony schůzek a uzavřely se velké spousty kontraktů, a proto je zapotřebí přijít s takovým řešením, které by akce typu MWC (byť virtuální formou) alespoň částečně zotavilo.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku