Zapomeňte na Las Vegas. CES 2021 se odehraje pouze na internetu

CES Las Vegas

V USA se začínají připravovat na to, že pandemie nemoci COVID-19 bude výrazně delší, než se očekávalo. V letošním roce jsme přišli o většinu veletrhů a tiskových konferencí, a pravděpodobně ani příští rok nebudeme svědky některých tradičních akcí. Už například víme, že ulice Las Vegas budou na začátku příštího roku prázdnější než obvykle.

CES 2021 bude pouze online

Organizátoři veletrhu spotřební elektroniky CES oznámili, že příští ročník nebude mít svoji fyzickou podobu, ale odehraje se především na webu. Šéf organizátor akce Gary Shapiro ve vyjádření uvedl, že uprostřed pandemie není možné bezpečně svolávat na jedno místo desítky tisíc lidí.

Ještě v červnu přitom organizátoři akce odhadovali, že se CES 2021 odehraje ve své tradiční podobě. Jsme zvědaví, v jakém formátu se bude příští ročník odehrávat – produkty se online formou dají předvést poměrně snadno, horší je to se setkáváním zástupců firem, uzavírání kontraktů či prezentování startupových projektů.

Letošní CES byl dosud poslední velkou technologickou akcí s účastí veřejnosti. Setkalo se na něm 182 tisíc účastníků z celého světa, což podle některých zdrojů přispělo k šíření COVID-19.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku