MWC 2021: barcelonský veletrh se posouvá na netradiční termín

MWC

Letošní ročník tradičního veletrhu Mobile World Congress byl první velkou „mobilní“ akcí, která byla kvůli pandemii nemoci COVID-19 bez náhrady zrušena; po ní následovalo zrušení dalších veletrhů, tiskových a vývojářských konferencí.  Bohužel pandemii se stále nepodařilo dostat pod kontrolu, a tak visí otazník i nad příštími událostmi. Skupina GSMA, která pořádá zmíněný veletrh MWC, už má jasno.

MWC 2021: na jaře v Šanghaji, v létě v Barceloně

Příští ročník barcelonského mobilního kongresu se neuskuteční na jaře, ale v létě. Akce byla původně plánovaná na březen, nový termín je 28. června – 1. července. Opačnou cestou se pak vydává veletrh MWC v Šanghaji, který se dříve konal v červnovém termínu, v příštím roce se však uskuteční mezi 23. a 25. únorem. Jarní novinky by tak mohly být představeny netradičně v Šanghaji, přičemž účast by mohla být silná zejména ze strany čínských značek, které mnohdy do Barcelony necestují.

Pořadatelé MWC by se od příštího roku chtěli vrátit k tradičnímu ročnímu cyklu, neboť akce tohoto typu jsou důležité nejen kvůli prezentaci mobilních novinek, ale hlavně k setkávání obchodních partnerů, prozkoumávání nových technologií a uzavírání nových partnerství. GSMA má v plánu kombinovat fyzická setkání s novými virtuálními prvky. Pochopitelně o tom, zda se akce uskuteční, rozhodne další vývoj pandemie COVID-19, který je v tuto chvíli dosti nepředvídatelný.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku