Domů » Bleskovky » Muž si obalil tělo 66 iPhony, které chtěl propašovat do Číny

Muž si obalil tělo 66 iPhony, které chtěl propašovat do Číny

Dnes vídáme iPhone na každém rohu, ale stále jsou země, kde je dostupnost limitovaná a na tom vydělávají různí dovozci. Jedním takovým trhem je Čína, kde je pašování Apple produktů velký problém. Apple má v zemi menší tržní podíl a limitovanou dostupnost. Pokud si tedy nemůžete dovolit iPhone běžnou cestou, můžete ho zakoupit na šedém trhu, který zásobují převážně pašeráci. Hlavní cesta vede z Hongkongu do Šen-čenu, Hongkong je sice součástí Číny, ale je zvláštní administrativní zónou, takže v něm platí jiné regulace. Díky nižším daním jsou chytré telefony v Hongkongu výrazně levnější, proto se pašeráci snaží tohoto rozdílu využít.

 
I takhle se dají jablečné produkty propašovat do Číny

To nás vede k jednomu z posledních případů, kdy policie zadržela muže, který se na hranici choval podezřele. Rozhodli se prohledat zavazadlo, které měl u sebe, ale nenašli nic. Když došlo na osobní prohlídku muže, našli na jeho tělě připevněných neuvěřitelných 66 kusů iPhonu. K případu došlo 8. srpna a během půl hodiny jich policie u pašeráků našla celkem 222. To nám může pomoci udělat si představu o tom, jak rozsáhlé je pašování Apple produktů do Číny.

David Podzimek

2 komentářů

  1. Knoxx (neregistrovaný)

    Jak se choval podezřele ? Zvonil mu telefon a nebral ho ? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).