Sledujte nás na YouTube

Muž si obalil tělo 66 iPhony, které chtěl propašovat do Číny

Dnes vídáme iPhone na každém rohu, ale stále jsou země, kde je dostupnost limitovaná a na tom vydělávají různí dovozci. Jedním takovým trhem je Čína, kde je pašování Apple produktů velký problém. Apple má v zemi menší tržní podíl a limitovanou dostupnost. Pokud si tedy nemůžete dovolit iPhone běžnou cestou, můžete ho zakoupit na šedém trhu, který zásobují převážně pašeráci. Hlavní cesta vede z Hongkongu do Šen-čenu, Hongkong je sice součástí Číny, ale je zvláštní administrativní zónou, takže v něm platí jiné regulace. Díky nižším daním jsou chytré telefony v Hongkongu výrazně levnější, proto se pašeráci snaží tohoto rozdílu využít.

 
I takhle se dají jablečné produkty propašovat do Číny

To nás vede k jednomu z posledních případů, kdy policie zadržela muže, který se na hranici choval podezřele. Rozhodli se prohledat zavazadlo, které měl u sebe, ale nenašli nic. Když došlo na osobní prohlídku muže, našli na jeho tělě připevněných neuvěřitelných 66 kusů iPhonu. K případu došlo 8. srpna a během půl hodiny jich policie u pašeráků našla celkem 222. To nám může pomoci udělat si představu o tom, jak rozsáhlé je pašování Apple produktů do Číny.

David Podzimek

2 komentáře

  1. Knoxx (neregistrovaný)

    Jak se choval podezřele ? Zvonil mu telefon a nebral ho ? :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *