Domů » Bleskovky » Muskovi došla trpělivost, i přes zákaz otevřel továrnu v Kalifornii. Podporu mu vyjádřil prezident Trump

Muskovi došla trpělivost, i přes zákaz otevřel továrnu v Kalifornii. Podporu mu vyjádřil prezident Trump

Nedávno jsme psali o rozruchu, který na Twitteru vyvolal šéf Tesly Elon Musk. Pustil se do ostré kritiky úředníků z Alameda County, bývalého ministra nazval idiotem. Důvod? Správní oblast Alameda County v Kalifornii odmítla kvůli obavám z koronaviru povolit opětovné otevření továrny ve městě Fremont.

Zdroj: MKBHD

Zákaz přišel navzdory tomu, že Tesla plánovala otevřít jen s částí zaměstnanců a za dodržení bezpečnostních podmínek. Úředník Alameda County navíc toto rozhodnutí vydal navzdory předchozím vyjádřením guvernéra Kalifornie i prezidenta USA. Tesla se tak rozhodla situaci řešit soudně. Podporu Muskovi následně vyjádřilo několik regionálních politiků.

Netrpělivost se vyplácí? Musk získal silného spojence

Elon Musk však ukázal, že čekat na rozhodnutí soudu nehodlá. Na Twitteru včera oznámil, že navzdory Alameda County továrnu ve Fremontu otvírá.

Za to mu teoreticky hrozí postih, v tweetu proto uvedl, že pokud má být někdo zatčen, ať je to pouze on. Dnes se mu však dostalo významné podpory. Americký prezident Donald Trump, který stejně jako Elon Musk s oblibou Twitter využívá k nejrůznějším prohlášením, na této platformě vyjádřil Muskovi podporu. Trump se s Muskem zná z minulosti, v začátcích jeho volebního období působil v jeho poradním týmu. Po americkém odstoupení od klimatické dohody ale na protest na svůj post rezignoval. Některé otázky, jako například kritika mainstream médií a podpora kosmického výzkumu, je nicméně stále spojují.

Stručný tweet prezidenta požaduje okamžité povolení k otevření továrny, přičemž tuto výzvu směřuje Kalifornii. Elon Musk nicméně na svém profilu tvrdí, že od představitelů Kalifornie povolení má, problém dělají prý jen úředníci Alameda County. Bude tak zajímavé sledovat, jak se situace nakonec vyvine.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. Musk, měl jsem ho dřív za vizionáře a on se pasuje se svými chlebodárci, tvůrci a zastánci nového světového řádu do pozice rádoby nového boha! Ten pád bude z hodně velkých výšin a zasloužený.

    • Dalsi odborne predpovedi o padu z vysin okorene o novy svetovy rad :-D

    • Tak.. Ještě tam stačilo někde nacpat SPD a migranty, a bylo by to komplet :D

    • Vidím to podobne. Na jednej strane mu stále fandím, no na druhej sa mi prestáva páčiť vďaka takémuto postoju…
      Ako sa hovorí, business nemá srdce :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).