Domů » Bleskovky » Mučení v přímém přenosu: sledujte živě test ohýbání Samsungu Galaxy Fold

Mučení v přímém přenosu: sledujte živě test ohýbání Samsungu Galaxy Fold

Server Cnet.com přišel s velmi zajímavým nápadem – před několika desítkami minut spustili živý přenos testu ohebného displeje Samsungu Galaxy Fold, který jak už asi tušíte, spočívá v ohýbání. Výrobce udává, že by telefon měl vydržet 200 tisíc ohnutí bez toho, aniž by došlo k poškození displeje či ohebného mechanismu.

Samsung Galaxy Fold 5G 10
Samsung Galaxy Fold

V době psaní textu počet ohnutí dosáhl 10 tisíc a redaktor celý test na chvíli zastavil, aby zkontroloval funkčnost displeje. Test totiž probíhá s vypnutým displejem a redaktoři jej vždy po určitém počtu ohnutí zapnou a zkontrolují.

Live test: Watch how many folds the Galaxy Fold can take

Včera jsme vás informovali o obdobném testu Samsungu Galaxy Fold, kde se však už po 18 500 ohnutích objevila první závada. Po 40 tisících ohnutích dokonce přestala fungovat dotyková vrstva, její funkce se nicméně obnovila po nočním „odpočinku“ a znovunabití akumulátoru. Po 120 tisících ohnutích vnitřní displej nadále fungoval (až na problém s pixely), zhoršenou funkčnost nicméně vykazoval nadměrně namáhaný kloub.

Tip: Úpravy nepomohly, na světě je další Galaxy Fold s rozbitým displejem

Uvidíme tedy, jak dopadne test serveru Cnet, který můžete sledovat živě skrze video výše. V diskuzi můžete tipovat, jak Galaxy Fold dopadne a při jakém počtu se případně objeví první poškození displeje? Ani vylepšená druhá generace totiž není úplně bezproblémová a nejvíce závad je spojeno právě s ohebným panelem.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

5 komentářů

  1. No v továrně nebo laboratoři to mučí co to všechno nevydrží ale pak si to člověk do kapsy a je po srandě :D hezká reklama Samsungu :D

    • Asi tak, staci pak fakt par nestastnych zrnek prachu v kapse a uz je po zarizeni.

    • Joo takhle nějak dopadá i iPad jen ho vezmeš a už se ohne jak papír.

    • Tak to nevim, o tomhle jsem nikdy neslysel. Predpokladam, ze v Apple storu si ho do rukou bere hodne lidi a nikomu se jako papir v ruce neohnul:(

    • Ten uz chodi ohnuty, takze doma jedine zkusit porovnat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).