Domů » Bleskovky » Další test odolnosti Samsungu Galaxy Fold: vydrží 120 tisíc ohnutí, ale…

Další test odolnosti Samsungu Galaxy Fold: vydrží 120 tisíc ohnutí, ale…

Když Samsung poprvé představil ohebný smartphone Galaxy Fold, chlubil se tím, že jeho vnitřní displej bez obtíží vydrží více než 120 tisíc přehnutí, což má být ekvivalent 3 let běžného používání. Korejský gigant své tvrzení prokázal na speciálním stroji, který opakovaně telefon otvíral a zavíral. Podobný stroj si nechala zhotovit i společnost SquadeTrade a pochlubila se se svými výsledky.

SquareTrade Galaxy Fold Breakability

120 tisíc ohnutí vydrží, ale…

Samsung Galaxy Fold skutečně 120 tisíc otevření a zavření vydržel a fungoval, ovšem úplně bez ztráty kytičky z testu nevyváznul. Už po 18 500 ohnutích se na displeji objevila první závada – shluk pixelů zobrazujících křiklavé barvy, paradoxně mimo oblast ohnutí. Po 40 tisících ohnutích přestala fungovat dotyková vrstva, její funkce se nicméně obnovila po nočním „odpočinku“ a znovunabití akumulátoru. Po 120 tisících ohnutích vnitřní displej nadále fungoval (až na problém s pixely), zhoršenou funkčnost nicméně vykazoval nadměrně namáhaný kloub.

Úpravy nepomohly, na světě je další Galaxy Fold s rozbitým displejem

Pár = téměř jistá smrt

Společnost SquareTrade také ověřila odolnost Galaxy Fold vůči pádu z výšky hlavy na dlažbu, tato disciplína se však stala telefonu dvakrát osudnou – pád otevřeného telefonu na vnitřní displej vyřadil z provozu nejen jej, ale i jeho dotykovou vrstvu a fotoaparát; pád zavřeného telefonu pak zničil i vnější displej a selfie kameru.

Galaxy Fold je skutečně velmi křehké zařízení, se kterým je nutné zacházet v rukavičkách, a ani v tom případě nemáte jistotu jeho dlouhověkosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments