Domů » Bleskovky » Další test odolnosti Samsungu Galaxy Fold: vydrží 120 tisíc ohnutí, ale…

Další test odolnosti Samsungu Galaxy Fold: vydrží 120 tisíc ohnutí, ale…

Když Samsung poprvé představil ohebný smartphone Galaxy Fold, chlubil se tím, že jeho vnitřní displej bez obtíží vydrží více než 120 tisíc přehnutí, což má být ekvivalent 3 let běžného používání. Korejský gigant své tvrzení prokázal na speciálním stroji, který opakovaně telefon otvíral a zavíral. Podobný stroj si nechala zhotovit i společnost SquadeTrade a pochlubila se se svými výsledky.

SquareTrade Galaxy Fold Breakability

120 tisíc ohnutí vydrží, ale…

Samsung Galaxy Fold skutečně 120 tisíc otevření a zavření vydržel a fungoval, ovšem úplně bez ztráty kytičky z testu nevyváznul. Už po 18 500 ohnutích se na displeji objevila první závada – shluk pixelů zobrazujících křiklavé barvy, paradoxně mimo oblast ohnutí. Po 40 tisících ohnutích přestala fungovat dotyková vrstva, její funkce se nicméně obnovila po nočním „odpočinku“ a znovunabití akumulátoru. Po 120 tisících ohnutích vnitřní displej nadále fungoval (až na problém s pixely), zhoršenou funkčnost nicméně vykazoval nadměrně namáhaný kloub.

Úpravy nepomohly, na světě je další Galaxy Fold s rozbitým displejem

Pár = téměř jistá smrt

Společnost SquareTrade také ověřila odolnost Galaxy Fold vůči pádu z výšky hlavy na dlažbu, tato disciplína se však stala telefonu dvakrát osudnou – pád otevřeného telefonu na vnitřní displej vyřadil z provozu nejen jej, ale i jeho dotykovou vrstvu a fotoaparát; pád zavřeného telefonu pak zničil i vnější displej a selfie kameru.

Galaxy Fold je skutečně velmi křehké zařízení, se kterým je nutné zacházet v rukavičkách, a ani v tom případě nemáte jistotu jeho dlouhověkosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Člověk opravdu musí obdivovat odvahu Samsungu vypustit tuto pitomost mezi uživatele, to ho vůbec v následujících modelech nenakopá do zadku.

  • Vydrží 120 tisíc ale ochranné sklo displeja sa poškriabe pri kontaktne s obyčajných nechtom a to už vôbec nehovorím o stredovom kĺbe, ktorý nie je absolútne chránený a keby len voči prachu ale dokonca aj časti o veľkosti piesku a štrku sa tam nemajú problém dostať …. toto by si kúpil len totálny fanúšik techniky, ktorý moc nerozmýšľa :)

   • Dám za to téměř 50k a pak poputuje do vitríny, na běžné používání to fakt není

  • Jasně a proto je o to obrovskej zájem a v Hong Kongu to přeprodávaj za trojnásobek. Ty si hlavička.

   • Zájem i o to dát like vajíčku na Instagramu, tak co už se cítíte výjimečný?
    Kupujete kameny jako domácí mazlíčky?
    Takového zájmu je o blbosti.

   • Na tom to aj tak nič nemení, že pri bežnom zaobchádzaní to nevydrží ani pol roka a tých pár tisíc objednávok to nespasí. Odporúčam pozrieť nejaké novšie testy ohľadom odolnosti možno ti to tiež otvorí oči a príkloníš sa k nazoru, že je to slabota. Ale aj napriek tomu som rad, že výrobcovia idú dopredu a snažia sa prinášať nové veci ale ohľadom ohybnývh telefónov možno tak 3 – 4 generácia bude ok lebo zatiaľ majú pred sebou ešte nejaký kus cesty.

 2. Tento test nie je celkom kópia reality. V realite bude telefón čeliť prachu a nečistotám. A pri takto rýchlom otváraní dokola tam vzniká trenie a teda nadmerné teplo to v bežnej praxi nebude…
  Ono toto je také zariadenie na ukážku čo a dnes dá vyrobiť ale nikto normálny si to nekúpi ako daily phone…

 3. Aha takže buďte singl :D

  „Pár = téměř jistá smrt“

  Ten co to psal, to nevidí ještě tak velkým :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).