Motorola X nabídne Snapdragon 800, 4,8″ displej se safírovým sklem a voděodolné tělo

O připravovaném smartphonu Motorola X se toho napsalo již mnoho a jedny z posledních spekulací hovořily o tom, že zákazníci budou mít možnost konfigurace hardwarových prvků a barvy vnějšího krytu. Nově se však na zahraničním serveru PhoneArena objevila zpráva, která částečně odhaluje možnou výbavu a termín oficiálního představení. Podle zdroje se u Motoroly X můžeme těšit na dotykový panel s úhlopříčkoku 4,8“ a fullHD rozlišením (1080 x 1920 px), které bude před nechtěným poškozením chránit safírové sklíčko. Hrany zařízení budou opatřeny pryžovými „nárazníky“ a zadní kryt telefonu bude opět vyroben z uhlíkových vláken.

O špičkový výpočetní výkon se postará čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 s taktem rovné 2,0 GHz a 2 GB operační paměti. Dalším zajímavým údajem je kapacita integrovaného akumulátoru, která má činit velmi štědrých 4000 mAh. Poslední zvěsti pak naznačují, že chystané novince nijak neublíží přímý kontakt s tekutinami a prachem. Motorola X Phone se má světu představit v průběhu letošního listopadu z čehož lze usuzovat, že výrobce hodlá využít předvánočního období. Všechny výše uvedené parametry zní více než lákavě a nadějně, nicméně nesmíme zapomínat na to, že se jedná o zákulisní informace a pouze čas ukáže, zda anonymní zdroje byly pravdivé či nikoliv.  

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku